امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48202
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در دیدار با «اسامه النجیفی» رئیس مجلس نمایندگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در دیدار با «اسامه النجیفی» رئیس مجلس نمایندگان جمهوری عراق، از این کشور به عنوان کشور دوست و برادر و با روابط نزدیک‌ جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و‌ اظهار داشت: روابط خوب و مستحکمی بین 2 کشور مهم منطقه‌ای در دوران پس از سقوط دیکتاتور سابق وجود داشته است.

وی با اشاره به اشتراکات متعدد دینی و فرهنگی میان دو کشور، افزود: اهمیت مسائل منطقه‌ای که فضای بین‌المللی را تحت تأثیر قرارداده، ایجاب می‌کند که ایران و عراق به همکاری و رایزنی‌های مستمر خود برای استقرار ثبات و آرامش منطقه‌ای همچنان ادامه دهند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث تروریستی در عراق، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اقدامات تروریستی در عراق را با هدف ایجاد اختلاف و تفرقه بین طوایف مختلف عراق اعم از شیعه و سنی و ایجاد بحران در سطح منطقه می‌داند و با آن مخالف است و آنها را محکوم می‌کند.

وی همچنین به تحولات سوریه اشاره و تصریح کرد: امروز منطقه حساس خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش است و ما از همان ابتدا این ایده را با قاطعیت مطرح کردیم که مشکل و بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاحات دموکراتیک در کشورها یک خواست ملی است که باید بدون دخالت خارجی و بدون توسل به زور و خشونت و تسلیح تروریست‌ها در بستر منطقی خود صورت گیرد.

رئیس مجلس با تقدیر از اقدام قاطع دولت عراق در قلع و قمع بقایای گروهک تروریستی منافقین در این کشور، گفت: منافقین به مردم و منافع ایران و عراق صدمات زیادی وارد کردند و ماهیت تروریستی آنها بر همگان آشکار بوده است.

«اسامه النجیفی» رئیس مجلس نمایندگان جمهوری عراق نیز در این دیدار گفت: دو کشور مهم همسایه با برخورداری از تاریخ و تمدن کهن اسلامی، نقش غیر قابل انکاری در حل مشکلات و بحران‌های منطقه‌ای دارند.

«النجیفی» افزود: بحران جاری در سوریه به نفع کشورهای همجوار نیست و منافع امت اسلامی را هدف گرفته‌اند.

وی درباره موضوع منافقین نیز گفت: مجموعه اقدامات و رویکردهای حاکم بر منافقین برای مردم عراق غیرقابل تحمل بود و از مدت‌ها قبل به سازمان‌های بین‌المللی هشدار داده بودیم که جای آنها در این کشور نیست و باید از کشورمان خارج شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها