امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48204
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 96
اسماعیل جلیلی نماینده مرم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

اسماعیل جلیلی نماینده مرم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لایحه اصلاحیه قانون بودجه سال 1392 کل‌کشور، اظهار داشت: پس از آنکه فوریت این لایحه در صحن علنی به تصویب نرسید، برای بررسی به صورت عادی به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کمیته اقتصادی کمیسیون مسئولیت رسیدگی به لایحه اصلاحیه قانون بودجه 92 را بر عهده گرفته است، افزود: اصلاحیه بودجه برای بررسی پیشنهادات نمایندگان به این کمیته ارجاع شده است که بعد از آغاز به کار پارلمان از هفته آینده و اوایل مهرماه، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه یادآور شد: با تصویب نهایی اصلاحیه بودجه، بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده در قانون بودجه 92 که امکان تحقق آن وجود ندارد، مدیریت می‌شود.

به گفته وی، دولت در لایحه اصلاحیه قانون بودجه 92 درخواست برداشت 6 درصدی از منابع صندوق توسعه ملی برای اختصاص به پروژه‌های عمرانی را مطرح کرده است، همچنین دولت در این لایحه تقاضا کرده است که اعتبار 10 هزار میلیارد تومانی برای سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام‌خمینی (ره)، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در صورتی اختصاص یابد که این درآمد از محل واگذاری شرکت‌های دولتی محقق شود.

جلیلی در پایان تصریح کرد: مجلس در قانون بودجه 92 مصوب کرده بود 37 هزار میلیارد تومان از محل واگذاری شرکت‌های دولتی به سازمان‌های حمایتی تخصیص یابد که برای 27 هزار میلیارد تومان از این هزینه‌‌ها در بودجه 92 تعیین تکلیف شده بود اما برای 10 هزار میلیارد تومان باقی مانده تعیین تکلیفی نشده بود یعنی شرط تحقق درآمد وجود نداشته است، به همین دلیل دولت در لایحه اصلاحیه بودجه 92 درخواست کرده که این اعتبار در صورت تحقق تخصیص یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار