امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48208
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار حسین رحیمی در ادامه نشست خبری امروز خود در خصوص تمهیدات ویژه ترافیکی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار حسین رحیمی در ادامه نشست خبری امروز خود در خصوص تمهیدات ویژه ترافیکی ایام مهر ماه گفت: از روز اول مهرماه پلیس راهنمایی و رانندگی با آماده باش 100 درصد و بکارگیری 1000 نیروی کمکی طرح ویژه مهرماه را آغاز می‌کند.

وی افزود: بالغ بر یک میلیون و 300 هزار دانش‌آموز روز اول مهر به مدرسه می‌روند و اگر دانشجویان و کادر آموزش و پرورش و دانشگاهی را محاسبه کنیم بالغ بر 2 میلیون نفر به این تعداد اضافه می‌شود به همین جهت باید طرح‌های ویژه ترافیکی در سطح شهر اجرا شود.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه تمهیدات ویژه ترافیک مهرماه حدود یک ماه قبل آغاز شده گفت: تلاش ما ساماندهی و آموزش سرویس‌های مدارس است و بحث آموزش این سرویس‌ها را از یکی دو سال قبل آغاز کرده‌ایم.

سردار رحیمی تصریح کرد: با آموزش به سرویس‌های مدارس خوشبختانه در چند سال اخیر هیچگونه تصادفی را شاهد نبوده‌ایم غیر از یک مورد که به دلیل بی‌توجهی راننده و سرعت بالا یک نفر مصدوم شد ضمن اینکه بحث ساماندهی سرویس مدارس بخش زیادی از ترافیک را کاهش می‌دهد.

وی افزود: طرح دیگری که از اول مهرماه با حساسیت بیشتری آغاز می‌شود طرح زوج و فرد و تشدید برخورد با خودروهایی است که در محدوده زوج و فرد تردد می‌کنند.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: در حال حاضر 53 محدوده زوج و فرد کنترل می‌شود که این عدد از اول مهرماه به 97 محدوده می‌رسد.

سردار رحیمی تصریح کرد: در ایام مهرماه ساعت زوج و فرد هیچ‌گونه تغییری نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به برخورد با خودروهای دودزا، آلاینده و فاقد معاینه فنی گفت: در سال‌های قبل با توجه به طرح‌های زیادی که داشتیم با خودروهای دودزا و آلاینده برخورد کردیم و این موضوع را امسال با حساسیت بیشتری دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به برخورد با سرویس مدارس متخلف گفت: از روزهای ابتدایی مهرماه با سرویس‌هایی که صورت غیرمجاز و بدون داشتن کارت سلامت،  معاینه فنی و برچسب ویژه تردد می‌کنند برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: رانندگان سرویس مدارس باید برچسب جدید را به همراه داشته باشند و در صورت نداشتن برچسب با آنها برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود: در برچسب جدید یک تغییر اساسی بوجود آمده و آن این است که شماره خودرو که در پایین برچسب درج می‌شود، خانواده‌ها اگر شکایتی داشته باشند می‌توانند با شماره 1888 تماس بگیرند و یا با سامانه 30004246 پیامک بزنند و تخلفات را اعلام کنند.

سردار رحیمی تأکید کرد: خودروهایی که به عنوان سرویس مدارس فعالیت می‌کنند فقط در ساعات جابه‌جایی دانش‌آموزان حق تردد در محدوده زوج و فرد را دارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها