امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48215
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضوی  با بیان اینکه اتوبوس اسکانیا خودرویی است که استانداردهای بین المللی را اخذ کرده است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضوی  با بیان اینکه اتوبوس اسکانیا خودرویی است که استانداردهای بین المللی را اخذ کرده است گفت: موضوع این است که طی چند سال اخیر قیمت لاستیک اتوبوس ها از 500 تا 600 هزار تومان حدود 10 برابر افزایش داشته و به 5 تا 6 میلیون تومان رسیده است، در این میان افراد سودجو به احتکار لاستیک ها طی چند سال پرداخته اند و عملا لاستیک های نو در انبار ها فرسوده شده اند.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل بالا بودن قیمت لاستیک، شاهد استفاده از لاستیک های چینی و کم کیفیت توسط برخی اتوبوس ها هستیم.

رضوی تصریح کرد: احتکار لاستیک ها در انبار ها به مدت 3 تا 4 سال باعث شده که لاستیک ها عمر مفیدشان تمام شود و عملا لاستیک های نو، فرسوده باشند. چنانچه در مورد اتوبوس حادثه دیده نیز با وجود باقی ماندن 60 درصد عاج لاستیک، قطعا لاستیک ها عمر مفیدشان به پایان رسیده بوده است.

وی افزود: برای آنکه شاهد تکرار چنین حوادث دلخراشی نباشیم باید مسئولان و دستگاه های ذیربط چاره ای اندیشیده و اجازه ندهند که اتوبوس های بین شهری از لاستیک هایی که سال ها در انبارها خاک خورده اند استفاده کنند.

مدیر عامل ستاد مرکز معاینه فنی خودروهای تهران در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر متاسفانه با وجود آنکه چند مرکز معاینه فنی برای خودروهای سنگین در تهران وجود دارد، شاهد آن هستیم که بسیاری از اتوبوس ها بین شهری معاینه فنی خود را از مراکز شهرستان ها اخذ یا خریداری می کنند و عملا وضعیت ایمنی این خودروها به طور دقیق مورد بررسی قرار نمی گیرد.

وی خاطر نشان کرد: به طور مثال امسال در ایام نوروز 4 اتوبوس بین شهری در یکی از مراکز مکانیزه معاینه فنی تهران مورد بررسی قرار گرفتند و با وجود اینکه این اتوبوس ها برگه معاینه فنی از مراکز غیر معتبر را اخذ کرده بودند اما در همان تست اول یعنی تست ترمز رد شدند.

رضوی تاکید کرد: نباید مسئولان اجازه دهند هیچ اتوبوسی بدون آنکه وضعیتش از نظر ایمنی مورد تایید باشد از پایانه های مسافربری خارج شود تا جان و سلامتی مردم به خطر نیافتد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار