امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48220
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، فعالیت چندین کارخانه صنعتی اسرائیلی در شمال کرانه باختری باعث ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، فعالیت چندین کارخانه صنعتی اسرائیلی در شمال کرانه باختری باعث شده تا مشکلات جدی برای ساکنان این منطقه ایجاد شود.

تشکیلات خودگردان در اعتراض به این اقدام از رژیم صهیونیستی در سازمان‌های بین‌المللی شکایت کرده و خواستار انتقال کارخانه‌ها به مناطق دیگری شده است.

تشکیلات خودگردان با اشاره به اینکه زندگی اهالی شهر طولکرم با تهدید جدی مواجه شده، تاکید کرد که یک بحران زیست محیطی در اطراف شهر طولکرم در پی فعالیت این کارخانه‌ها ایجاد شده است.

رژیم صهیونیستی در اقدامی غیرقانونی در اطراف شهر طولکرم اقدام به تاسیس چندین کارخانه صنعتی کرده که یکی از این کارخانه‌ها تولید کننده محصولات شیمیایی است و فعالیت این کارخانه‌ به محیط زیست منطقه آسیب جدی زده است.

اسرائیلی‌ها بدون توجه به استانداردهای بین‌المللی در فاصله کمی با شهرهای فلسطینی کارخانه ایجاد می‌کنند و به هشدارها در این زمینه توجی ندارند.

این درحالی است که قوانین بین‌المللی تاکید دارند که مراکز صنعتی باید از مراکز مسکونی فاصله داشته باشند تا به جان انسان‌ها و امنیت محیط زیست آسیبی وارد نشود.

نکته جالب توجه این است که کارخانه صنعتی که اکنون در اطراف طولکرم فعالیت می‌کند در گذشته در نزدیک شهر «نتانی» در مرکز فلسطین اشغالی فعالیت می‌کرد ولی صهیونیست‌ها این کارخانه را به نزدیک طولکرم در شمال کرانه باختری انتقال دادند.

شبکه بی‌بی‌سی در گزارشی از این کارخانه‌های تولید پلاستیک، گاز و مواد شیمیایی تاکید کرد که دود ناشی از این کارخانه‌ها شهرهای شمالی کرانه باختری را غبارآلوده کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها