امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48228
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که یکسال تا زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که یکسال تا زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از پادشاهی بریتانیا فرصت مانده، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس روز گذشته از مردم اسکاتلند خواست همچنان در پادشاهی حضور داشته و به طرح استقلال رأی منفی بدهند.

وی در این مورد گفت: یکسال دیگر، مردمی که در اسکاتلند زندگی می‌کنند، انتخابی انجام می‌دهد که می‌تواند کشورشان را برای همیشه دستخوش تغییرات گسترده کند. سرنوشت اسکاتلند در دست اسکاتلندی‌هاست.

مردم اسکاتلند قرار است در روز 18 سپتامبر سال 2014 در همه‌پرسی‌ای شرکت کنند و به این پرسش پاسخ دهند که «آیا اسکاتلند باید کشوری مستقل باشد؟». در صورتی که پاسخ مردم اسکاتلند به این سوال مثبت باشد، اتحاد اسکاتلند با پادشاهی بریتانیا که از سال 1707 میلادی برقرار شد، فرومی‌پاشد.

نخست‌وزیر انگلیس که پیشتر هم تلاش‌های گسترده‌ای برای منصرف کردن اسکاتلندی‌ها از رأی مثبت به طرح استقلال انجام داده، رأی‌گیری سال آینده را «برهه سرنوشت‌ساز» اسکاتلند توصیف کرده است.

وی در پایان گفت: از صمیم قلب امیدوارم اسکاتلند تصمیم بگیرد با پادشاهی متحد بماند... این اتحادیه از ملت‌هاست که در متعلق به ماست. این اتحادی از مردم است. ما در کنار هم به دستاوردهای بیشتری می‌رسیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار