امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4823
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 191
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهر اظهار داشت: برای نخستین بار در خاورمیانه عمل جراحی کاشت تلسکوپ مینیاتوری در ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهر اظهار داشت: برای نخستین بار در خاورمیانه عمل جراحی کاشت تلسکوپ مینیاتوری در چشم بیمار در شیراز با موفقیت انجام شد.

محمدهادی ایمانیه افزود: این روش نوین راهی برای درمان بیماری دژنراسیون ماکولار یا تحلیل وابسته به سن لکه زرد شبکیه است که شایع‌ترین علت نابینایی سالمندان در جهان به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: این روش حدود دو سال است که در دو کشور آمریکا و انگلیس اجرا می‌شود و تاکنون 200 مورد کاشت تلسکوپ مینیاتوری در دنیا ثبت شده که چهار مورد آن در انگلیس و بقیه در آمریکا بوده است.

این مسئول بیان داشت: دژنراسیون ماکولار بیماری است که در آن لکه زرد که قسمت حساس به نور شبکیه بوده دچار آسیب می‌شود و بیمار در مرکز دید خود چیزی جز لکه‌ای سیاه نمی‌بیند.

ایمانیه ابراز داشت: با کاشت تلسکوپ مینیاتوری، میدان دید بیمار که در حالت عادی 15 درجه است به 55 درجه افزایش می‌یابد و بدین ترتیب بیمار می‌تواند از قسمت‌های سالم شبکیه خود برای دید کافی استفاده کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: ضخامت تلسکوپ کاشته شده 4.4 میلی‌متر است که حدود 13 برابر ضخامت لنزهای معمولی است که در عمل‌های رایج آب مروارید در چشم کاشته می‌شود.

به گزارش فارس، دژنراسیون ماکولار در افراد بالای 75 سال شایع است.

انتهای پیام/‌2448/ن30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها