امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48233
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 73
محمد نوروزی عکاس انقلاب و دفاع مقدس که به تازگی تحت عمل جراحی از ناحیه سر قرار گرفته است، در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره هزینه‌های ...

محمد نوروزی عکاس انقلاب و دفاع مقدس که به تازگی تحت عمل جراحی از ناحیه سر قرار گرفته است، در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره هزینه‌های درمانی خود توضیح داد:

من بازنشسته تأمین اجتماعی هستم و بیمه تکمیلی من دی است ولی به دلیل نقض قرارداد، بیمارستان‌های خصوصی با بیمه دی مربوط به ما قطع همکاری کردند و دو بیمارستان دیگر هم که پیدا کردیم آ‌نها هم با تأمین اجتماعی قطع همکاری کرده بودند و در این بحران کار ما را با مشکل مواجه کرده بود. الان بیمارستان خاتم الانبیاء هستم و کارهای عمل من انجام شده است.

وی با اشاره به حمایت‌های برخی نهادها برای پرداخت هزینه‌های درمانی‌اش گفت:‌ یکی دو نهاد دولتی اعلام آمادگی کردند که هزینه‌های عمل من را پرداخت کنند اما هنوز این وعده‌ها در مراحل قانونی قرار دارد و به مرحله امضاء نهایی و به مرحله عمل نرسیده است.

وی همچنین گفت: فرد خیر دیگری نیز برای تقبل هزینه‌های عمل من اعلام آمادگی کرده است ولی تاکنون هیچ اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است.

محمد نوروزی هزینه عمل خود را حدود ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بیمارستان اعلام کرده است بعد از ترخیص این هزینه به صورت دقیق مشخص خواهد شد اما  حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه پزشک و عمل جراحی خواهد بود.

او در خاتمه ابزار امیدواری کرد که از سوی وزارت ارشاد مورد حمایت قرار گیرد و افزود: اگر دو نهاد دولتی دیگر و خیری که در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند، موفق به پرداخت این هزینه‌ها نشوند و اقدام عملی در این زمینه صورت نگیرد،  این وزارت ارشاد است که باید در این زمینه پیش قدم شود.

 به گزارش فارس، محمد نوروزی بازنشسته روزنامه کیهان است که سالهاست به صورت پروژه‌ای در فرهنگستان هنر عکاسی می‌کند و به لحاظ محدودیت‌های قانونی تاکنون به استخدام این مجموعه درنیامده و کارمند فرهنگستان محسوب نمی‌‌شود اما ریاست فرهنگستان هنر برای پرداخت بخشی از هزینه‌های این عکاس در حد و اندازه توان این مجموعه اعلام آمادگی کرده بود ولی با توجه به اعلام حمایت سایر نهادها از محمد نوروزی، این اقدام از سوی فرهنگستان هنر کماکان در اندازه امکانات این مجموعه صورت خواهد گرفت.

این عکاس پیشکسوت دوران دفاع مقدس،‌ ماه رمضان سال جاری دردی را در ناحیه گردن احساس کرد و با مراجعه به پزشک متوجه وجود کیست در بخش زیر مخچه راست سرش شد.

او روز جمعه 22 شهریورماه تحت عمل جراحی موفقیت‌آمیز قرار گرفت و اکنون در بخش ۵ بیمارستان خاتم‌الانبیاء بستری است.

محمد نوروزی متولد 1344 است که از سال 1358 عکاسی را شروع کرد و یک ­سال بعد به ­سمت عکاسی مطبوعاتی کشیده­ شد. از سال 1360 با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کرد و سال 62 به استخدام روزنامه کیهان درآمد. در نمایشگاه­ های گروهی و مسابقات مختلفی حضور داشته و دیپلم افتخار و جایزه ویژه یونسکو را نیز در ژاپن به­ دست آورده است. او بعد از عملیات رمضان در شلمچه مجروح شد و در سن 28 سالگی به عنوان جوانترین عکاس از روزنامه کیهان بازنشسته شد. او در حال حاضر عکاس فرهنگستان هنر است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها