امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48243
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 56
اصغر امیرنیا مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس از پرداخت بخشی از هزینه‌های جراحی «محمد نوروزی» عکاس دفاع ...

اصغر امیرنیا مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس از پرداخت بخشی از هزینه‌های جراحی «محمد نوروزی» عکاس دفاع مقدس گفت: قبل از انجام عمل جراحی ایشان، یادداشت مکتوبی برای آقای مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد نوشتم و ایشان هم دستور پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون تومان را صادر کردند که از سوی مؤسسه توسعه هنرهای معاصر پرداخت خواهد شد.
او همچنین گفت: در اولین فرصت من به همراه آقای مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد از ایشان عیادت خواهیم کرد.
وی درباره مبلغ اندک این حمایت گفت: معاونت هنری با توجه به امکانات و شرایط مالی این معاونت، قادر به پرداخت بخشی از هزینه‌های عمل جراحی آقای نوروزی خواهد بود. ضمن این که فرهنگستان هنر نیز در این زمینه اعلام حمایت کرده است و به این ترتیب می‌توان این هزینه‌ها را تأمین کرد. 
امیرنیا گفت: این موضوع را می‌توان از طریق صندوق حمایت از نویسندگان،‌ روزنامه‌نگاران و هنرمندان نیز پیگیری کرد.

محمد نوروزی متولد 1344 است که از سال 1358 عکاسی را شروع کرد و یک ­سال بعد به ­سمت عکاسی مطبوعاتی کشیده­ شد. از سال 1360 با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کرد و سال 62 به استخدام روزنامه کیهان درآمد. در نمایشگاه­ های گروهی و مسابقات مختلفی حضور داشته و دیپلم افتخار و جایزه ویژه یونسکو را نیز در ژاپن به­ دست آورده است. او بعد از عملیات رمضان در شلمچه مجروح شد و در سن 28 سالگی به عنوان جوانترین عکاس از روزنامه کیهان بازنشسته شد. او در حال حاضر عکاس فرهنگستان هنر است.
نوروزی، ماه رمضان سال جاری دردی را در ناحیه گردن احساس کرد و با مراجعه به پزشک متوجه وجود کیست در بخش زیر مخچه راست سرش شد.
او روز جمعه 22 شهریورماه تحت عمل جراحی موفقیت‌آمیز قرار گرفت و اکنون در بیمارستان خاتم‌الانبیاء بستری است.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها