امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48267
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 75
شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده طرحی است در ابتدا توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به مجلس پیشنهاد ...

شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده طرحی است در ابتدا توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به مجلس پیشنهاد شده بود که اعضای کمیسیون‌های مرتبط در جلسات مشترک و با حضور نمایندگانی از وزارت‌خانه‌های مربوط شرکت داشتند و نماینده حقوقی هم بود و درواقع بر اساس پیش نویسی که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شده بود کار کردند و در مجموع به یک طرح 50 ماده‌ای تبدیل شد.

وی ادامه داد: البته به یک‌سری از مواد این طرح ایراداتی وارد شده است و هم‌اکنون هم به کمیسیون فرهنگی مجلس داده شده است تا دوباره آن را بررسی کنند و بعد برای طرح به صحن مجلس بیاید.

این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: درواقع این طرح از لحاظ مالی هم بار مالی برای دولت دارد که باید مشکل آن حل شود و اگر مشکل  آن حل نشود اجرای آن با مشکلاتی همراه خواهد بود و حتی اگر مصوب هم شود مانند قوانینی می‌شود که حتی بعد از تصویب به دلیل نداشتن بودجه مشخص اجرایی نمی‌شوند.

بیات افزود: یکی از ماده‌هایی که مورد انتقاد من هم بود ماده 9 این طرح بود چون اسم این طرح «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» است و باید تمهیداتی ایجاد شود که باعث تعالی زنان  و خانواده در جامعه باشد چون یک خانم در جامعه ما باید منتظر انتخاب شدن باشد و خودش حق انتخاب ندارد و یک خانم نمی‌تواند با هرفردی که از او خواستگاری می‌کند ازدواج کند بنابراین و با توجه به شرایطی که ما داریم این ماده نیاز به بازبینی دارد و امیدواریم با بررسی کمیسیون فرهنگی این موارد برطرف شود.

وی ادامه داد: به اعتقاد من از آنجا که خواستگاری زن از مرد برخلاف عرف است و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد درکنار اینکه ظاهر پسندیده‌ای نیز ندارد بنابراین مجرد یا متأهل بودن و جنسیت نباید ملاک انتصاب افراد باشد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها