امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48270
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه اعلام کرد که توافقنامه امضا شده بین روسیه و آمریکا در مورد سوریه یک دستاورد جدی است، ولی هنوز به برخی سئوالات مهمی پاسخ داده نشده است.

این مقام بلندپایه دوما در عین حال یادآور شد که فعلا صحبت از اصول کلی و برنامه عمومی در مورد تحت کنترل بین‌المللی در آوردن تسلیحات و به دنبال آن نابودی آنهاست.

پوشکوف توضیح داد که این توافقنامه به برخی از سئوالات پاسخ نداده است، اولا: آیا طرفین همانطور که پیش از این در مورد توافقات قبلی اتفاق افتاده، برداشت خاص خود را از محتوای این توافقات خواهند داشت؟ دوم اینکه: آیا آمریکا با امضای این توافقنامه اکنون دیگر از حمله نظامی به سوریه خودداری خواهد کرد؟ و سوم اینکه: دولت آمریکا چه برخوردی با گروه‌های مسلح و شورشیان در سوریه خواهد داشت؟

این مسئله نیز برای رئیس کمیته امور بین‌الملل جالب توجه بود که آیا آمریکا توافقنامه مبوط به نابودی سلاح‌های شیمیایی در سوریه را اساسی برای همکاری آتی با روسیه برای حل بحران در این کشور تلقی می‌کند، یا بعدا بعد از گذشت مدتی درک اوضاع بین مسکو و واشنگتن بار دیگر متفاوت شده و آمریکا همان خط مشی قبلی خود، یعنی تلاش برای سرنگونی رژیم بشار اسد به هر وسیله ممکن را در پیش خواهد گرفت.

به عقیده پوشکوف، توافقنامه مربوط به نابودی سلاح‌های شیمیایی در سوریه ممکن است با موانع جدی روبرو شود، آیا روسیه و آمریکا درک مشترکی از این مشکلات دارند. به همین دلیل امضای این توافقنامه تنها یک قدم در راه حل و فصل مناقشه در سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار