امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48272
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اوراسیا»، «آندرس فوگ راسموسن» دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اوراسیا»، «آندرس فوگ راسموسن» دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو)  از توافق میان «جان کری» و «سرگئی لاوروف» وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره سوریه و نابودی تسلیحات شیمیایی در این کشور استقبال کرد.

راسموسن گفت: «این اقدام گاهی مهم و رو به جلو برای دستیابی به هدف مبنی بر تضمین در زمینه از بین بردن تسلیحات شیمیایی سوریه است.»

وی گفت که هم ‌اکنون اقدام سوریه در پذیرش این موضوع کلید (حل مسئله) است.

دبیر کل ناتو همچنین گفت: «جامعه جهانی مسئول است که اطمینان‌خاطر بدهد که اقدامات بلند مدت علیه استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی اجرایی می‌شوند و مجرمان نیز  باید پاسخگو باشند.»

راسموسن در عین حال این توافقنامه را گامی در راستای  اقدامات بعدی برای دستیابی به راهکاری سیاسی برای پایان دادن به حمام خون در سوریه دانست.

بر اساس توافق ایجاد شده میان مسکو و واشنگتن در طرحی چهار مرحله‌ای جنگ افزارهای شیمیایی سوریه باید ابتدا تحت کنترل سازمان ملل قرار بگیرد و بعد از شناسایی و اعزام کارشناسان سازمان ملل به سوریه، نابود شوند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها