امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48289
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در اخباری که در خصوص اپراتورهای تلفن‌همراه در خبرگزاری پیروان موعود به ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در اخباری که در خصوص اپراتورهای تلفن‌همراه در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شده، به دفعات کاربران موضوعی را در رابطه با اینترنت اپراتور دوم تلفن‌همراه در بخش نظرات خبر مطرح کرده‌اند.

موضوع از این قرار است که در موقع فعال‌سازی بسته‌های اینترنت ایرانسل، پیامکی برای مشترک ارسال می‌شود که مهلت استفاده از بسته و کدی که می‌تواند با آن از اعتبار زمانی و حجمی باقی‌مانده از بسته مطلع شود را به او اعلام می‌کند.

اما زمانی که مهلت استفاده از بسته به اتمام می‌رسد، پیامکی مبنی بر اعلام اتمام مهلت بسته برای مشترک ارسال نمی‌شود و پس از آن هزینه اینترنت به صورت آزاد با قیمت هر کیلوبایت 5 ریال محاسبه می‌شود.

به این ترتیب اگر مشترک زمان پایان بسته را فراموش کرده باشد، هزینه اینترنت از شارژ مشترک کسر می‌شود و مشترکان این اپراتور که اغلب دارندگان سیم‌کارت‌های اعتباری هستند، با اتمام شارژ متوجه می‌شوند که اینترنت را نه از بسته بلکه به صورت آزاد مصرف کرده‌اند.

همان طور که پیش‌تر عنوان شد، در روز فعال‌سازی بسته اینترنت، ایرانسل در پیامکی کد دستوری مربوط به کسب اطلاع از زمان و حجم باقی‌مانده از بسته را به مشترک اعلام‌ می‌کند.

اما تجربه کار با گوشی و اینترنت نشان داده که اغلب مشترکان به کدهای دستوری که اپراتور برای موارد مختلف معرفی می‌کند بی‌توجه‌اند و بی‌آنکه فکر کنند شاید بعدا به آن نیاز داشته باشند، بی‌توجه از آنها صرف نظر می‌کنند.

این روش کار اپراتور که تعداد افراد درگیر با آن کم هم نیست، مورد اعتراض مشترکان واقع شده است. آنها می‌گویند اپراتوری که برای هر کاری از جمله تبلیغ جدیدترین و جزئی‌ترین طرح‌ها و سرویس‌های خود، هر روز پیامک‌های زیادی ارسال می‌کند، چرا ارسال یک پیامک یادآوری اتمام مهلت بسته را دریغ می‌کند تا مشترک با ناآگاهی و بدون رضایت مجبور به پرداخت هزینه اینترنت آزاد شود.

فارس این موضوع و دلایل احتمالی آن را رسما از اپراتور مربوطه پیگیری کرده است.

پاسخ این بود که «ایرانسل از ابتدای عرضه بسته های افزایشی و ترکیبی پیامک، مکالمه و اینترنت خود، امکان مشاهده گزارش لحظه‌ای باقی مانده اعتبار زمانی و حجمی هر بسته را از طریق کدهای دستوری برای مشترکان خود فعال کرده بود.»

«براین اساس، مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل در هر لحظه با شماره‌گیری کد دستوری #1*3*7*3*130* و مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #10*141* از خط ایرانسل خود می‌توانند گزارش لحظه‌ای اعتبار زمانی و حجمی بسته‌های GPRS خود را مشاهده کنند.

«همچنین مشترکین ایرانسل برای اطلاع از طرح تعرفه فعال در حساب خود می‌توانند کد دستوری #1*8*7*140* را از خط  اعتباری خود و مشترکین اعتباری که طرح تعرفه پیامک پلکانی ایرانسل را فعال کرده‌اند، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #15*141*از تعداد پیامک‌های ارسالی و نیز درصد تخفیف خود مطلع شوند.

«همچنین ایرانسل سرویس مضاعف اعلام پیامکی پایان اعتبار بسته را نیز به بخش اعظم مشترکین خود عرضه کرده و برای باقی مشترکان نیز به زودی فعال خواهد کرد.»

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار