امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48295
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 110
لطف‌الله فروزنده دهکردی معاون پارلمانی رئیس جمهور در دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ...

لطف‌الله فروزنده دهکردی معاون پارلمانی رئیس جمهور در دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد راهکارهای خروج از وضعیت رکود تورمی در اقتصاد ایران که از سوی رئیس جمهور به عنوان مهمترین مشکل اعلام شد، اظهار داشت: مهمترین چالش اقتصاد ایران مشکل ساختاری است و این ساختار بر اساس یک مبنای لیبرالی طراحی شده در حالیکه باید اقتصادمان را در فضای تئوری‌های اسلامی و ایرانی تعریف کنیم.

وی افزود: راهکار بلند مدت و اساسی برای حل معضلات اقتصاد کشور، اقتصاد مقاومتی است و باید آن را دقیقا تبیین کرده، شکل داده و اجرا کنیم.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: در کوتاه مدت باید تمام تکیه بر بخش تولید باشد، دولت سیاست‌های حمایتی تولید را طراحی کند تا نقدینگی موجود در بخش‌های غیر مولد با سیاست‌های تشویقی و حمایتی به سمت تولید هدایت شود.

فروزنده دهکردی گفت: دولت با کمک مجلس طرحی برای اقتصاد مقاومتی ارائه کند، در کوتاه مدت هم باید دولت فکری برای سوق دادن نقدینگی به سمت تولید داشته باشد زیرا تولید‌کننده‌ها الان کمبود نقدینگی دارند و از آن طرف با مشکل بازار مواجهند.

وی افزود: شاید یکی از فرصت‌هایی که تحریرم‌ها بوجود آوردند گرایش مردم به سمت کالای ایرانی و داخلی است که با یک برنامه‌ریزی خوب می‌توان سطح تولید را با تشویق سرمایه‌گذاران بالا برد. افزایش تولید موجب افزایش اشتغال می‌شود و فعالیت‌های کاذب به شدت کاهش پیدا می‌کند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها