امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48300
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 34
امیر دریادار غلامرضا خادم بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

امیر دریادار غلامرضا خادم بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به توانمندی بالگردهای این نیرو در انجام ماموریتهای مختلف رزمی و شناسایی اظهار داشت: همان طور که هوانیروز بالگردهای شناسایی، ترابری و هجومی در اختیار دارد، در نیروی دریایی هم به همین صورت است و بالگردها در حوزه های گوناگونی مثل عملیاتهای مین‌روبی به انجام ماموریت می‌پردازند.
وی با اشاره به توانمندی بالگردهای نیروی دریایی ارتش در حوزه عملیات‌های دیگر مانند عملیات ضدزیردریایی‌ها تصریح کرد: این ماموریتهای تخصصی نیز برای بالگردهای ما تعریف شده و بالگردها به تجهیزات خوبی مانند سونارهای مختلف و سلاح مناسب مجهز شده‌اند.

بیغم تاکید کرد: همین طور بحث شناسایی زیرسطحی و همکاری در عملیات‌های مشترک ناو، بالگرد و زیردریایی از جمله این موارد است که در رزمایش‌ها هم صورت گرفته و جزو عملیات‌های مصوب نیروی دریایی است.

* وزارت دفاع درحال ارتقای راکت و موشک‌های بالگردها

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین گفت: در بخش مبارزه با یگان‌های شناور سطحی نیز چه در زمان دفاع مقدس و چه اکنون، بالگردها مجهز به راکت و موشک‌های بردکوتاه بودند که در بحث ارتقای سیستم سلاح آنها نیز در وزارت دفاع کار می‌شود و وقتی به نتیجه رسید بالگردهایمان را به آنها مجهز می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها