امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4831
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان محمدرضا عارف امروز در جلسه پرسش و پاسخ با مردم گرگان در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان محمدرضا عارف امروز در جلسه پرسش و پاسخ با مردم گرگان در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکره با آمریکا، اظهارداشت: مقام معظم رهبری در سخنان نوروزی خود، راهبردها را مشخص کردند، ما اهل تعامل بوده و با کشورهایی که به رسمیت می‌شناسیم، منعی برای مذاکره نداریم.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مذاکرات با آمریکا باید در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد، افزود: اکنون زمان مذاکره با آمریکا نیست، زمانی که رقیب ما بدون پیش شرط آماده مذاکره باشد ما هم مذاکره را می‌پذیریم.

وی ادامه داد: اصلاحات جریان اصلی انقلاب بوده و با استناد به قانون اساسی و ارزش‌ها و راهبردهایی که مقام معظم رهبری مشخص کرده، فعالیت می‌کند.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در برخی از استان‌ها، نیروهای امنیتی، فضا را امنیتی کردند که امیدواریم در روزهای آینده از شدت این فضا کاسته شود.

عارف در پاسخ به سوالی در خصوص نادیده گرفتن قانون در جامعه تصریح کرد: مشکل اختلاف نظر در قانون نیست، مشکل اصلی کنار گذاشتن قانون است.

به گفته وی سازمان‌های نظارتی مانند سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی اقتصاد کنار گذاشته شدند که اگر این اتفاق نمی‌افتاد تورم هم تا این اندازه لجام گسیخته نبود و عملکرد دولت با نظارت این گونه نهادها صورت می‌گرفت.

این نامزداحتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر این نهادها حضور می‌داشتند،‌دولت به راحتی دست در جیب بانک مرکزی نمی‌کرد.

عارف در ادامه تاکید کرد: ظرفیت‌های قانونی خوبی در کشور وجود دارد اما با این وجود، بخشی از کارخانجات تعطیل شدند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص هدفمندی یارانه‌ها گفت: قرار بود 30 درصد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به سمت تولید هدایت شود که متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد.

عارف با اشاره به اینکه اصولگرایان در یک اقدام تاکتیکی حساب دولت را از اصولگرایان جدا کردند، گفت: رمز موفقیت اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری عملکرد 8 ساله اصولگرایان است. 

معاون اول دولت اصلاحات ادامه داد: رقیب اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات، اصولگرایان نیستند بلکه عدم حضور مردم در انتخابات رقیب جدی اصلاح‌طلبان به شمار می‌رود.

عارف با اشاره به شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری برای سال 1392 نام‌گذاری شده است، تاکید کرد: امسال فرصتی برای حضور پرشور ما در انتخابات است.

وی با بیان اینکه برنامه مدونی تحت عنوان ایران آینده تدوین کرده‌ام که در زمان تبلیغات انتخاباتی آن را در اختیار مردم قرار می‌دهم، افزود: یکی از اولویت‌های من ایجاد 200 هزار شغل از طریق توجه به ظرفیت‌های گردشگری است.

عارف با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه ما بیکاری محسوب می‌شود ICT را یکی دیگر از اولویت‌های کاری خود برای ایجاد اشتغال در جامعه ذکر کرد.

وی بر استفاده از مزیت‌های جغرافیایی استان‌ها تاکید کرد و گفت: از نخستین روز آغاز به کار دولت با پدیده شوم فساد اقتصادی مبارزه خواهم کرد.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اصلاح‌طلبان سلامت خود را در گذشته نشان دادند و در دولت آینده هم تمام تلاش خود را برای مبارزه با فساد اقتصادی به کار می‌گیرند.

عارف سند چشم انداز 20 ساله، قوانین برنامه توسعه و سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را مبنای فعالیت خود در دولت آینده ذکر کرد و گفت: توسعه نوار مرزی تا شعاع 100 کیلومتر در اولویت توسعه اقتصادی دولت آینده قرار خواهد گرفت چراکه نوار مرزی کشور، سهم کمتری از توسعه و پیشرفت را دارد ، با این رویکرد به خارج از مرز برای توسعه کشور را تغییر خواهیم داد.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، همراهی به جای تقابل را سیاست اصلاح‌طلبان در انسجام بین اجزای حاکمیت دانست و گفت: یکی از رمز‌های موفقیت برنامه سوم توسعه، همراهی مجلس پنجم و دولت اول خاتمی بود.

عارف بر مهار تورم ، اشتغالزایی و رونق 8 درصدی اقتصادی تاکید کرد و افزود: ایجاد سالانه یک میلیون شغل امکان‌پذیر است.

وی مسکن را یکی از مشکلات اساسی جوانان در آستانه ازدواج دانست و گفت: 30 درصد ازدواج‌ها در سال اول منجر به طلاق می‌شود که برای برطرف کردن این معضل اجتماعی راه‌کارهای اساسی باید اندیشیده شود.

عارف شعار دولت خود را، معیشت، منزلت و عقلانیت ذکر کرد و گفت: با توجه به تجربه هشت سال گذشته  اگر عقلانیت هم به تنهایی انتخاب می‌شد بازهم کفایت می‌کرد.

انتهای پیام/83003/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها