امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48328
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه سازمان دیده بان حقوق بشر، دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی در بحرین به طور رایج و بی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه سازمان دیده بان حقوق بشر، دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی در بحرین به طور رایج و بی دلیل کودکانی را بازداشت می‌کنند و یا در بازداشتگاه ها مورد بدرفتاری و شکنجه قرار می دهند.

جو استورک مدیر اجرایی حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا در دیده بان حقوق بشر گفت: هیچ کشوری اجازه ندارد که کودکان را دستگیر کند و در زندان مورد ضرب و شتم و تهدید قرار بدهد و مقامات بحرینی باید از هر گونه بازداشت های خودسرانه و بد رفتاری با کودکان دست بکشند.

بر اساس کنوانسیون حقوق بشر دولت ها ملزم به عدم شکنجه و بدرفتاری با کودکان زیر 18 سال در بازداشتگاه ها و جدا کردن آنها از بندهای زندانیان بزرگسال هستند.

نهادهای مدافع حقوق بشر در بحرین به دیده بان حقوق بشر گفتند که بازداشت کودکان به اتهام شرکت در اعتراضات ضددولتی در بحرین اقدامی شایع شده است.

مرکز حقوق بشر بحرین گفته است که  از ماه اگوست گذشته تاکنون 22 کودک به دلیل شرکت در تظاهرات بازداشت شدند.

مرتضی المقتد برادر یکی از نوجوانان بازداشت شده به دیده بان حقوق بشر گفت: نیروهای امنیتی رژیم یک گروه چهارده نفری شامل نوجوانان 15 تا17 ساله را در روز پنجم سپتامبر در پارکی در عین عذاری بازداشت کرده اند، بازداشت شدگان همگی از ساکنان البلاد القدیم بوده اند و این قبل از بازگشایی مدارس در هشتم سپتامبر بوده است.

وی افزود: جعفر المقتد کوچک ترین فرد بازداشت شده  15 سال سن دارد که در تماسی با خانواده اش خبر بازداشت خود را تایید می کند.

پارلمان اروپا در دوازدهم سپتامبر جاری در گزارشی درباره اوضاع بحران خواستار احترام به حقوق نوجوانان و خودداری از بازداشت آنها و نگهداری شان در بندهای ویژه بزرگسالان شده بود و از رژیم بحرین به عنوان امضا کننده معاهده حقوق کودکان خواسته بود از این اقدامات پرهیز کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها