امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48329
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 41
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژاپن از امروز رآکتورهای هسته‌ای فعال خود را برای بازرسی ایمنی ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژاپن از امروز رآکتورهای هسته‌ای فعال خود را برای بازرسی ایمنی خاموش می‌کند و با توجه به خشم مردم نسبت به فعالیت‌های نیروگاههای هسته‌ای مشخص نیست که چه زمانی دوباره آغاز به کار کند.

براساس این گزارش، از زمان بحران اتمی فوکوشیما در مارس 2011 این برای دومین بار است که ژاپن بدون انرژی هسته‌ای می‌شود.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن صراحتا از استفاده از انرژی اتمی تاکید می‌کند اما مردم این کشور به دلیل فاجعه هسته‌ای فوکوشیما و عواقب آن که از زمان بحران اتمی چونوبیل در سال 1968 در جهان بی سابقه بوده است همچنان مخالف استفاده از انرژی هسته‌ای هستند.

شرکت برق کانسای رآکتور شماره 4 نیروگاه اتمی «اوی» در ایالت «فوکوی» در غرب ژاپن را اواخر وقت امروز خاموش می‌کند.

با خاموش شدن رآکتور شماره 4 نیروگاه اوی، تمام 50 راکتور تجاری این کشور حداقل تا مدتی خاموش می مانند تا ارزیابی‌های امنیتی هسته‌ای انجام شود، از سوی دیگر انجام تشریفات لازم برای بدست آوردن موافقت محلی به منظور آغاز به کار مجدد مستلزم سپری شدن زمان است.

براساس این گزارش، ژاپن پیش از این در ماه مه 2012 بدون انرژی هسته‌ای شد و همه 50 رآکتور فعال این کشور برای بررسیهای ایمنی تعطیل شدند.

یک مقام ارشد شرکت برق توکیو الکتریک(تپکو) که مدیریت نیروگاه اتمی فوکوشیما را برعهده دارد روز گذشته در طول دیدار با نمایندگان مخالف پذیرفت که شرایط این نیروگاه و نشت آب آلوده به مواد رادیواکتیو تحت کنترل نیست.

نیروگاه فوکوشیما به دنبال زلزله 9 ریشتری مارس 2011 و سونامی پس از آن دچار خسارات زیادی شد که تاثیرات مالی و جانی بسیاری روی دست دولت وقت ژاپن برجای گذاشت. بحران ناشی از فوکوشیما به قدری حاد شد که دولت وقت ژاپن به اتهام سهل انگاری در مدیریت بحران مجبور به استعفا شد.

در تازه‌ترین تحولات در نیروگاه فوکوشیما، 300 هزار متر مکعب آب آلوده به مواد رادیواکتیو به آبهای اطراف نیروگاه نشت کرد و نگرانی‌های زیادی را مجددا به وجود آورد. این درحالیست که انتخاب توکیو به عنوان میزبان المپیک نگرانیهای زیادی را در این زمینه به وجود آورده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها