امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48346
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، طی چند روز گذشته در نقاط مختلف شهر مشهد دستگیری اتباع افغانستان فاقد مدرک اقامت توسط نیروی انتظامی آغاز شده و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، طی چند روز گذشته در نقاط مختلف شهر مشهد دستگیری اتباع افغانستان فاقد مدرک اقامت توسط نیروی انتظامی آغاز شده و این روند همچنان ادامه دارد.

آن گروه از اتباع افغانستان مقیم ایران که اقامت یکساله آنها در 15 شهریور امسال به پایان رسیده بود، با مراجعه برای تمدید دوباره اقامت، اداره گذرنامه از تمدید اقامت آنها خودداری کرد و این افراد در حال حاضر در وضعیت نامشخص و بلاتکیفی به سر می‌برند.

هفته گذشته رسانه‌ها از سفر «جماهیر انوری» وزیر مهاجرین کشور افغانستان برای مشخص شدن وضعیت این گروه از اتباع افغانستان به جمهوری اسلامی ایران خبر داده بودند. 

با آنکه اکنون چند روز از زمان مذاکرات هیئت افغانستان با مسئولان وزارت کشور می‌گذرد، تا هنوز نتیجه این مذاکرات اعلام نشده، هر چند که در برخی از منابع غیر رسمی خبر از توافق برای تمدید اقامت این گروه از افراد داده شده است.

در همین حال، صبح روز شنبه «محمد عجمی» مدیرکل اتباع و امور خارجی استانداری خراسان رضوی که مسئولیت کار گروه هماهنگی اتباع خارجی را نیز بر عهده دارد، در یک کنفرانس خبری، اقامت اتباع افغانستان را که دارای روادید هستند ولی مدت اقامت آنها به پایان رسیده است را قانونی خوانده و اعلام کرد که حضور این افراد در ایران تا زمانی که تصمیم مشخص و نهایی در مورد آنها گرفته نشود، قانونی است.

عجمی در کنفرانس خبری روز گذشته خود اعلام کرد که از دید آن نهاد، حضور این افراد در کشور مشکلی ندارد و حتی اداره آموزش و پرورش از فرزندان آنها در سال جدید تحصیلی به صورت موقت ثبت نام به عمل آورده است.

مدیرکل اداره اتباع، در پاسخ خبرنگارانی که از او در مورد دستگیری این گروه از اتباع افغان، توسط نیروی انتظامی، سؤال کردند، گفت که اقدامات مربوط به نیروی انتظامی را باید خود آنها پاسخگو  باشند.

البته عجمی یاد آوری کرد که تا آنجا که ما اطلاع داریم نیروهای انتظامی به کسانی که دارای روادید باشند کاری ندارد و کسی هم تا کنون در این رابطه رد مرز نشده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار