امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48348
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سفر هیئت ...

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سفر هیئت پارلمانی ایران از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جمهوری آذربایجان و گرجستان خبر داد و اظهار داشت: این هیئت دوشنبه هفته آینده اول مهرماه در ابتدا به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان سفر می‌کند و سپس عازم تفلیس پایتخت گرجستان می‌شود.

وی گفت: هیئت پارلمانی ایران هفته آینده پس از سفر پنج روزه به این دو کشور، جمعه پنجم مهرماه به کشورمان بازمی‌گردد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: هیئت پارلمانی ایران هفته آتی به ریاست جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه و همراهی احمد شوهانی نماینده ایلام و ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم‌آباد تهران را به مقصد باکو ترک می‌کند.

به گفته وی، این سفر با هدف توسعه روابط دیپلماتیک بین ایران با جمهوری آذربایجان و گرجستان به خصوص افزایش روابط پارلمانی و تبادل‌نظر با مقامات دو کشور و نیز ابلاغ پیام رئیس مجلس و بازدید از سفارتخانه‌های ایران در این دو کشور انجام می‌شود.

نقوی در پایان یادآور شد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است روابط دیپلماتیک در سطح دیپلماسی پارلمانی می‌تواند ملت‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر کند، چون پارلمان‌ها نمایندگان ملت‌ها هستند و راحت‌تر از چارچوب‌های دولتی می‌توانند اهداف مشترک کشورها را منتقل و به بهبود روابط کمک کنند، به همین دلیل کمیسیون امنیت ملی مجموعه‌ای از سفرهای اینچینی را به این شکل برای اعضا پیش‌بینی کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها