امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48374
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «عبدالله دوم»، پادشاه اردن خواستار ایجاد راهکاری عربی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «عبدالله دوم»، پادشاه اردن خواستار ایجاد راهکاری عربی و بین‌المللی برای پایان دادن به خطر تسلیحات شیمیایی و خشونت و درگیری‌های سوریه شد که روند راهکار سیاسی را فعال کند و خواسته‌ همه مردم سوریه را پاسخگو باشد.

پادشاه اردن در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری رسمی چین «شینهوا»، گفت که استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان بی‌گناه و کودکان ما را بسیار آزرده خاطر کرد و اردن آماده است که با هرگونه تحولات امنیتی و امدادی روبرو شود و اجازه نخواهیم داد که اردن در شرایطی قرار بگیرد که امنیت و ثباتش به خطر بیافتد.

عبدالله دوم گفت: شرایط خطرناک سوریه متأسفانه بار سنگینی را به اردن تحمیل کرده است و ما در امان به دنبال همکاری و هماهنگی با نهادهای ببین المللی برای ایجاد راهکاری سیاسی هستیم که ثبات و وحدت سوریه را تأمین کند.

وی همچنین درباره تحولات اخیر مصر تأکید کرد که مصر کشوری مهم در منطقه و جهان است و روابط امان و قاهره محکم و دیرینه است و ریشه‌های قومیتی دارد.

وی افزود: تا کنون از انتخاب های مردم مصر را حمایت کرده‌ایم که بارها به جهان نشان داده‌اند که از عهده مسئولیت بر می‌آیند و توانایی مقابله با چالش‌های متعدد را دارند.

دیوان پادشاهی اردن اعلام کرد که پادشاه این کشور برای بررسی تحولات منطقه و سوریه عازم پکن  شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار