امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48381
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، قسمت دوم از مجموعه انیمیشن 26قسمتی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب برای پخش از شبکه‌های سیما آماده ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، قسمت دوم از مجموعه انیمیشن 26قسمتی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب برای پخش از شبکه‌های سیما آماده شد.
بنابراین گزارش، این مجموعه برگرفته از کتاب‌های مرحوم مهدی آذریزدی بوده و به بازگویی قصه‌های کهن سرزمین پهناور ما ایران می‌پردازد. ایده ساخت این مجموعه از آنجایی شکل گرفت که وظیفه و تلاش همه ما ایرانیان بر این است که نام و تمدن دیرینه کشور خود را همواره زنده نگه داشته و بتوانیم آن را به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.
در این مجموعه سعی شده قصه‌های آموزنده و ضرب المثل‌های دیرینه خود را به زبان عامیانه و قابل درک برای سنین خردسال، کودک و نوجوان شرح داده و فلسفه ضرب المثل‌ها را نیز توضیح دهیم.
پیام‌های اصلی این مجموعه‌ها فرهنگ‌سازی درست زندگی کردن برای تمام سنین است و به کودکان بایدها و نبایدهای جامعه را می‌آموزد. به آنها یاد می‌دهد کلام بیهوده‌ای را که از انجام آن عاجز هستند به زبان نیاورند. اثرات مخرب دروغ گویی و همچنین فواید راستگویی و صداقت را به آنها یاد می‌دهد. روش زندگی مردم در زمان‌های گذشته را نشان می‌دهد و عدالت و ظلم حاکمان دیرینه را برای آنها به تصویر می‌کشد و از این قبیل موضوعات.
به دلیل درک بصری بالاتر برای مخاطب و استفاده از نرم افزارهای سه بعدی برای زیباتر نمایش دادن این مجموعه ما را بر آن داشته از تکنیک کاملا سه بعدی در ساخت آن بهره بگیریم. داستان‌های آن برگرفته از کتاب‌هایی چون قابوس نامه، کلیله و دمنه، مرزبان نامه، سندباد نامه، قصه‌های مثنوی و قصه‌های شیخ عطار است.
حضور مرحوم آذر یزدی بعنوان راوی در این مجموعه به جذابیت کار افزوده و به نوعی تجلیل از مقام شامخ این نویسنده است.
از عواملی که در ساخت این مجموعه حضور داشتند می‌توان به علیرضا رضائیان مدیر تولید، ابراهیم کریمی سرپرست انیماتورها، حمیدرضا حسنلو سرپرست مدلسازی، مجتبی شایسته طراح و محمد برومند نویسنده مدیر دوبلاژ اعظم امیرعلی چوبدار سرپرست گروه سه بعدی و کارگردان مجید محمدی اشاره کرد.
این مجموعه در موسسه یک لحظه خیال تهیه و ساخته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار