امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48387
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 44
امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دیدار اخیر خود با ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دیدار اخیر خود با ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل‌کشور خبر داد و اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور از نظر جایگاه قانونی و اختیاراتی که قانون برای او لحاظ کرده دارای موقعیتی شاخص و ممتاز است.

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس با تأکید بر لزوم تقویت سطح همکاری دستگاه‌های نظارتی، تصریح کرد: به دنبال تهیه طرحی جامع برای افزایش همکاری و تعامل میان دستگاه‌های نظارتی با مجلس و ارتقای شأن نظارتی قوه مقننه هستیم، به نحوی که همه دستگاه‌های نظارتی اعم از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، سازمان حسابرسی، وزارت اطلاعات و دستگاه‌های مشابه در برابر مجلس موظف به همکاری و پاسخگو باشند.

خجسته بر همین اساس یادآور شد: بازرسی از مهمترین عوامل موفقیت یک نهاد در جامعه است و سازمان بازرسی کل کشور به عنوان یک سیستم نظارتی خارج از دستگاه‌های اجرایی کشور، آن هم از جایگاه فاخر قوه قضاییه، نقش مهمی در ارتقای کارآیی دستگاه‌های نظام و افزایش رضایت‌مندی مردم ایفا می‌کند.

وی با اشاره به سه دهه تجربه قانون‌گذاری مجلس، تأکید کرد: با تصویب قانون سازمان بازرسی کل کشور در مجلس شورای اسلامی، امکان قانونی انجام وظایف نظارتی این سازمان به بهترین شکل ممکن فراهم آمده است و این سرمایه بزرگی است.

امیر خجسته در پایان از حضور مدیران ارزشمند در سطوح کلان و خرد جامعه به عنوان سرمایه نظام یاد کرد و افزود: امیدوارم مجموعه بازرسی با توجه به توانایی‌ها و تجارب ارزنده‌ای که دارد پیشتوانه قوی برای حرکت کشور به سمت افق‌های روشن و امید بخش باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها