امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48394
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «یورونیوز»، هزاران نفر از مردم شهر «مونترال» مرکز استان «کبک» کانادا در اعتراض ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «یورونیوز»، هزاران نفر از مردم شهر «مونترال» مرکز استان «کبک» کانادا در اعتراض به طرح دولت محلی برای ممنوع کردن کارکنان دولت و نهادهای مدنی از استفاده از علائم و نمادهای مذهبی در لباس‌هایشان تظاهرات برپا کردند.

بر اساس این گزارش، گرچه بخشی از نمادهای مذهبی مورد نظر در طرح دولت محلی، عمامه و حجاب زنان مسلمان است، اما این طرح همه نمادهای مذهبی را مدنظر قرار داده و به همین دلیل تظاهرات اعتراضی اکثر گرایش‌های دینی و مذهبی ساکن مونترآل را دربرمی‌گرفت.

دولت محلی کبک که طرفدار استقلال از کانادا است، در تلاش برای شکل دادن یک هویت متمایز ملی برای هشت میلیون نفر جمعیت عمدتاً فرانسوی زبان این منطقه است.

به گزارش یورونیوز، روز پنجشنبه هفته گذشته نیز یکی از احزاب استقلال‌طلب کبک، یکی از پنج نماینده خود در پارلمان محلی را به دلیل موضعگیری علیه طرح ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی، اخراج کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار