امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48395
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 117
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری حرمین، فراخوان اینترنتی فعالان عربستانی برای افزایش حقوق و دستمزدها در این کشور با استقبال زیاد شهروندان سعودی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری حرمین، فراخوان اینترنتی فعالان عربستانی برای افزایش حقوق و دستمزدها در این کشور با استقبال زیاد شهروندان سعودی روبه رو شده است زیرا بسیاری از آنها در تامین هزینه های زندگی روزمره خود با مشکلات روزافزونی مواجه هستند.

طی دو ماه گذشته نیز فعالیت گسترده ای از سوی طرفداران این فراخوان در پایگاه های شبکه اجتماعی توئیتر با عنوان «دستمزدها رفع نیاز نمی‌کند» آغاز شد.

بیش از 17 میلیون کاربر اینترنتی در هفته اول اجرای این فراخوان در ماه ژوئیه گذشته از آن استقبال کردند.

در این فراخوان از پادشاه عربستان خواسته شده است که دستور افزایش حقوق و دستمزدها را صادر کند و به مشکلات فقر در این کشور رسیدگی کند که ثروت هنگفت نفت آن در دست عده ای معدود است.

با افزایش جمعیت عربستان از 7 میلیون نفر در دهه هفتاد قرن گذشته به حدود 30 میلیون نفر در سال 2012 ، اکنون شهروندان فارغ التحصیل بسیاری هستند که انتظارات زیادی دارند.

تصویری در توئیتر از یک زن و شوهر عربستانی با کودک شان منتشر شده است که در وضع بسیار بدی در یک کاروانی زندگی می کنند و زیر این تصویر این عبارت نوشته شده است: «عربستان 5 میلیون دلار به مصر اعانه می دهد، آیا اینها مستحق تر نیستند».

فعالان سعودی همچنین کاریکاتوری را در صفحه توئیتر به تصویر کشیدند که در آن خارجی ها از میوه درخت نخل عربستان می خورند در حالی که شهروندان سعودی از آن محروم هستند.

شهروندان سعودی از تعهد حکومت آل سعود برای ارائه کمک ها به دولت مصر پس از اقدام ارتش این کشور در برکناری محمد مرسی ابراز نارضایتی می کنند.
اوت‌های پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها