امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48409
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل ایران خودرو گفت: خودرو ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل ایران خودرو گفت: خودرو سازی صنعتی است که همه ارقام و اعداد آن توسط کارشناسان، نمایندگان و مجلس و خبرنگاران ارزیابی می‌شود. در صنعت خودرو هر کسی هرجایی که بخواهد دست‌اندازی کند، نمی‌تواند انجام دهد و این صنعت، صنعت منتزعی نیست و با همه اقشار مردم سروکار دارد.

وی افزود: یک مدیر در صنعت خودروسازی آن قدر در فشار و دست‌انداز است که مجبور است 60 تا 70 درصد زمان خود را به امور حاشیه بپردازد، اما در صنایع دفاعی اصلاً از این خبرها نیست، لذا درست نیست که صنعت خودرو را با صنایع دفاعی مقایسه کنیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: برخی می‌گویند اینها خودرو را می‌فروشند، یک میلیون به بیت رهبری می‌دهند یک میلیون به فلان‌جا می‌دهند، در حالی که همه اینها دروغ است و 20 درصد از سود خالص خودروساز به صورت مالیات کسر می‌شود.

بذرپاش گفت: اینکه می‌گویند چقدر پول به این صنعت بدهیم و خودروی بی‌کیفیت سوار شویم، بی‌انصافی است. یک ریال هم نداده‌اند و من معتقدم در این صنعت باید اتکا به بانک کم شود.

وی با تأکید براینکه ما از پیش‌فروش‌ها بهره لازم را نبرده‌ایم، گفت: در بهره‌وری از منابع نیز به جای تمرکز بر حوزه عملیاتی بر حوزه‌های غیر عملیاتی متمرکز شدیم و به نظر من خرید سهام توسط خودمان اشتباه بود، چرا که با کاهش نقدینگی مواجه شدیم.

بذرپاش با بیان اینکه باید ایران‌خودرو و سایپا همکاری مشترک داشته باشند، گفت: من زمانی ادغام ایران خودرو و سایپا را مطرح کردم، اما هیچ دلیل کارشناسی برای رد ادغام دریافت نکردم، مخالفان فکر می‌کردند برندها از بین می‌رود، در حالی که در 12 سال اخیر از 40 شرکت خودروسازی بزرگ در حال حاضر 8 شرکت خودروسازی داریم که ادغام شده‌اند، یعنی آنها اشتباه کرده‌اند نخیر، آنها راه درست را رفتند، چرا که همکاری مشترک می‌تواند در حوزه‌های تحقیق و توسعه، شبکه توزیع و سایر حوزه‌ها کمک‌کننده باشد.

وی افزود: امروز توقع مردم بالا رفته است باید تولید کنیم، باید سرعت رشدمان را با سرعت توقعات مردم تنظیم کنیم.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها