امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48414
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی امیری معاون پارلمانی وزیر کشور بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم ختم ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی امیری معاون پارلمانی وزیر کشور بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم ختم آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی در جمع خبرنگاران درباره انتخاب استانداران و گفت‌وگو با نمایندگان مجلس اظهار داشت: وزارت کشور برای انتخاب استانداران معیارهایی دارد که از آن میان می‌توان به حسن سابقه و داشتن سابقه مدیریتی کلان، مشی اعتدال سیاسی و نگاه توسعه‌ای مد نظر رئیس‌جمهور اشاره کرد.

معاون پارلمانی وزیر کشور تصریح کرد: کسانی که دارای این ویژگی‌ها باشند از ناحیه نمایندگان مجلس نخبگان استان و علمای بلاد پیشنهاد می‌شوند و هرکسی که این شاخص‌های وزارت کشور را داشته باشد در پروسه بررسی قرار خواهد گرفت. البته این به معنای این نیست که پذیرفته می‌شود اما در پروسه بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: فرآیند بررسی، یک فرآیند تعریف شده در وزارت کشور است و در نهایت اگر وزارت کشور شاخص‌های مد نظر را در آن فرد دید به دولت پیشنهاد می‌دهد.

امیری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا این روند این مدت به طول انجامیده است، افزود: استانداران، نمایندگان سیاسی دولت در استان‌ها هستند و با اختیارات وسیع استانداران باید برای انتخاب چنین افرادی دقت کافی انجام گیرد؛ وزارت کشور نیز در حال حاضر با دقت و سرعت کار بررسی افرادی که به عنوان استاندار مطرح هستند پیگیری می‌کند.

معاون پارلمانی وزیر کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در این زمینه فشارهای سیاسی هم به وزارت کشور وارد شده است، اظهار داشت: خوشبختانه این دوره رئیس‌جمهور کشور یک حقوق‌دان برجسته است و وی نگاه حقوقی به مسائل دارد.

وی ادامه داد: طبیعتاً‌ چون وظایف دستگاه‌ها و اشخاص در قانون اساسی مشخص است، انتخاب استانداران نیز از اختیارات وزارت کشور است و تا کنون نه تحت تأثیر فشاری از بیرون قرار گرفته و نه فشاری بر ما وارد شده است.

امیری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه سیاست‌های دولت درباره امنیت اخلاقی چیست، خاطرنشان کرد: این سؤال را از آقای وزیر بپرسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها