امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48417
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ساعت 16:00 هفتم تیر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 یک فقره فوت مشکوک در منطقه سه‌راه آذری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ساعت 16:00 هفتم تیر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 یک فقره فوت مشکوک در منطقه سه‌راه آذری به کلانتری 111 هفت چنار اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری و بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی به نام فرید (28 ساله) در منزل دوستش به نام حمید.الف به علت مشکوکی فوت کرده است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران, جسد جهت تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل و پرونده نیز جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اعلام نظریه پزشکی قانونی

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، نظریه تیم پزشکی قانونی علت مرگ را ضربه مغزی ناشی از برخورد جسم سخت به ناحیه سر اعلام کرد که بلافاصله پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد.

اظهارات خانواده مقتول

خانواده مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتنند: چند روز قبل, یکی از دوستان فرید چندین بار به در منزل ما مراجعه و جویای فرید شد و عنوان کرد که فرید یک دستگاه موتورسیکلت را از وی به امانت گرفته اما دیگر بازپس نداده؛ پس از چند روز همین شخص در آخرین مراجعه به در منزل مدعی شد که دیگر موتور نمی‌خواهد و تهدید کرد که تنها به دنبال پیدا کردن فرید است.

دستگیری امید در دستور کار کارآگاهان

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که دوست فرید که اقدام به تهدید خانواده مقتول کرده، امید.الف (36 ساله) است که جسد فرید در خانه آنها پیدا شده؛ کارآگاهان جهت دستگیری سعید به در منزل وی مراجعه و اطلاع پیدا کردند که همزمان با اعلام خبر کشف جسد، او نیز از محل سکونت خود متواری شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده, کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سعید یکی از اراذل واوباش منطقه و مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف شرب خمر، موادمخدر، ایراد ضرب و جرح عمدی، اخلال در نظم عمومی، سرقت و حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز دستگیر و روانه زندان شده است.

همچنین برابر تحقیقات تکمیلی مشخص شد که سارقان و افراد سابقه دار منطقه نیز به واسطه ترس و وحشتی که از سعید دارند هر بار و پس از انجام سرقت‌های خود قسمتی از اموال بدست آمده در سرقت‌هایشان را به سعید تحویل می‌دهند!!

با توجه به متواری بودن متهم و احتمال تردد سعید در سطح منطقه محل سکونتش هماهنگی‌های لازم میان کلانتری 111 و اداره دهم انجام و دستگیری وی به اتهام قتل عمد در دستور کار مشترک کلانتری 111 و اداره دهم قرار گرفت.

بیست و ششم تیرماه مأموران کلانتری 111 در حین گشت زنی در خیابان اردشیر موفق به شناسایی سعید.الف می‌شوند که بلافاصله به وی دستور ایست داده اما او با مشاهده مأموران اقدام به فرار می‌نماید؛ مأموران در مرحله اول اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کرده اما سعید بی توجه به شلیک تیرهای هوایی همچنان قصد فرار از دست آنها را داشت که نهایتا و با رعایت قانون بکارگیری سلاح، سعید.الف از ناحیه پای راست مورد اصابت گلوله قرار گرفته و دستگیر می‌شود‌.
اعتراف به جنایت

با پایان اقدامات درمانی, متهم به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و همانند بسیاری از مجرمان سابقه دار و در مراحل اولیه تحقیقات منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده اما نهایتا در برابر دلایل و مدارک غیر قابل انکار به ناچار لب به اعتراف گشود.

وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: فرید در کار سرقت لوازم و محتویات خودرو بود و اعتیاد شدیدی نیز به الکل و شیشه داشت و روزانه شیشه، کراک و الکل مصرف می‌کرد؛ قبلا هم به منزل ما می‌آمد و در آنجا مواد و الکل مصرف می‌کرد و من هم شیشه و مشروب استفاده می‌کردم و با هم دوست بودیم و رابطه خوبی داشتیم تا اینکه دو روز قبل از فوت، موتورسیکلت مرا به امانت گرفت و دیگر پس نداد که جلو منزلش رفتم اما خانه نبود؛ دنبال فرید می‌گشتم تا اینکه ششم تیر به مغازه یکی از دوستانم در یافت آباد رفتم که پاتوق است و اکثرا خلافکارهای محل در آن تجمع می‌کنند که فرید نیز آنجا بود و با هم درگیر شدیم؛ چند ضربه به سر و صورت وی و با مشت و لگد به سینه و شکمش زدم که تعادلش به هم خورد و سرش به کمد برخورد کرد و به زمین افتاد و از سرش خون آمد؛ بلافاصله با پراید، فرید را به منزل بردم و چون من هم مشروب زیادی خورده بودم و حال خوبی نداشتم، فرید را در اتاق پذیرایی گذاشتم و خودم نیز خوابیدم؛ فردای آنروز, ساعت 07:00 مادرم مرا از خواب بیدار کرد و گفت: فکر می‌کنم که دوستت مرده؛ بیدار شدم و دیدم که فرید هیچ حرکت و عکس العملی ندارد؛ ترسیدم و از خانه خارج شده و متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار