امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4842
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 293
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، در مراسمی که به‌منظور بزرگداشت مقام و منزلت معلم در خانه ایران در پایتخت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، در مراسمی که به‌منظور بزرگداشت مقام و منزلت معلم در خانه ایران در پایتخت تاجیکستان برگزار شد از مربیان و معلمین مجتمع آموزشی امام «صادق (ع) » در «دوشنبه» تجلیل به‌عمل آمد.
در این مراسم که در خانه ایران در پایتخت تاجیکستان برگزار شد، «علی اصغر شعردوست» سفیر ایران با اشاره به همزمانی هفته معلم با ایام پرمیمنت میلاد حضرت زهرا (س)، خاطر نشان کرد که زندگی گهربار آن حضرت برای تمام جوامع درس‌آموز است.
شعردوست با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام (ص) در ابتدا معلم این آیین مقدس است که به امر خداوند برای تعلیم انسان آمده، تصریح کرد که راه سعادت هر 2 جهان در تبعیت از ایشان و ائمه معصومین است.

وی همچنین معلمی را شغل انبیا دانست و افزود: یکی از بزرگ‌ترین افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که بنیان‌گذار و پرچم‌دارانش خود معلمین اخلاق و فضایل انسانی بودند.

سفیر ایران تعبیر «معلم انقلاب» در وصف استاد شهید «مطهری» را بسیار زیبنده ایشان دانست و گفت: مطهری بزرگ معلمی بود که اسلام، تاریخ و دردهای آن روز جامعه را به خوبی شناخت و با روش‌های ناب اسلام پاسخ داد.

وی افزود: تعالیم ناب مکتب حیات‌بخش اسلام، دلیل واقعی ماندگاری یاد و خاطره شهید مطهری و آثار باارزش وی است.
«عیسی جمیری» مدیریت مجتمع آموزشی امام صادق (ع) نیز با بیان اهمیت اخلاص در عمل، توکل به خداوند و حمایت الهی را در موفقیت‌آمیز بودن امور مؤثر دانست.

وی با اشاره به کتاب «امدادهای غیبی» شهید مطهری، خاطر نشان کرد که آن استاد گران‌قدر، خود نمونه اخلاص در عمل بود و در کتابش نمونه‌های عینی و واقعی برخوردار بودن بشر از امدادهای غیبی را به رشته تحریر درآورده است.
این مراسم  با حضور اولیا، مربیان و معلمان مجتمع آموزشی امام صادق (ع) در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان با قرائت قرآن آغاز شد و  پس از اجرای برنامه‌های مختلف از جمله سرود، مقاله و شعرخوانی در وصف معلم، با اهدای هدایا به معلمان و پذیرایی از میهمانان پایان یافت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها