امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48421
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، کمیته همبستگی لبنان برای آزادی پنج زندانی کوبایی در آمریکا امروز یکشنبه تحصنی را مقابل سفارت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، کمیته همبستگی لبنان برای آزادی پنج زندانی کوبایی در آمریکا امروز یکشنبه تحصنی را مقابل سفارت آمریکا در منطقه عوکر بیروت برپا کرد.

شرکت کنندگان در این تحصن پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آن سیاست بازداشت خودسرانه آمریکا را محکوم و از دولتمردان کاخ سفید خواستند که این زندانیان را آزاد کنند.

تحصن کنندگان همچنین تهدیدهای آمریکا برای حمله به سوریه و حمایت دائمی از اسرائیل در جنگ و تحریم علیه فلسطینیان را محکوم کردند.

 محمد حشیشو، سخنگوی شرکت کنندگان در این تحصن گفت: ما به مقر سفارت آمریکا در عوکر آماده ایم تا یاد پنج قهرمان کوبایی زندانی در آمریکا را زنده و مخالفت خود را با حمله آمریکا به سوریه اعلام کنیم و بگوییم که هیچ گونه مداخله و سیطره آمریکا بر هر کشور جهان را نمی پذیریم.

وی افزود: قضیه بازداشتی های کوبایی بخشی از مبارزه همه مبارزان جهان علیه سلطه طلبی آمریکا و استعمارگران غربی و صهیونیستی است و ما به عنوان بخشی از ملت لبنان سیاست تروریسم، حمله به ملت ها و بازداشت های خودسرانه را رد می کنیم.

پنج عامل سرویس مخفی کوبا 15 سال پیش در آمریکا بازداشت و به جرم جاسوسی محکوم به حبس شدند.

این پنج کوبایی 22 سپتامبر 1998 در آمریکا دستگیر و سه سال بعد در دادگاه میامی در فلوریدا محکوم به جاسوسی شدند.

«ژراردو هرناندز» به دو بار حبس ابد و 15 سال زندان، «رامون لابانینو» به 30 سال زندان، «آنتونیو گررو» به 21 سال و 10 ماه و «فرناندو گونزالس» به 17 سال و 9 ماه زندان محکوم شدند.

دولتمردان کوبا همیشه اعلام کرده‌اند که این پنج مرد ماموران سرویس مخفی بودند اما اتهام آنها به جاسوسی را رد کرده‌اند.

کوبایی‌ها بزرگداشت روز 12 سپتامبر را برای درخواست آزادی این «پنج قهرمان جنگ علیه تروریسم» به عنوان یک رسم و آئین مشخص کرده‌اند.

مقامات آمریکایی به منظور ناامن جلوه دادن کوبا در سال 1990 توسط سازمان سیا چندین انفجار در اماکن توریستی در این کشور انجام داد.

دولت کوبا نیز تصمیم گرفت تا به بررسی جدی علت این انفجارات بپردازد، به همین منظور 5 تن از افسران اطلاعاتی خود را بررسی این مسئله به‌کار گرفت.

دولت کوبا این افسران را در میان مخالفان قرار داد تا از این طریق به راز علت و چگونگی این انفجارها پی ببرند.

این پنج افسر کوبایی موفق شدند تا یک کشتی را با محموله مواد منفجره در جزایر کوبا کشف کنند و در همان زمان گزارش محموله این کشتی را به «اف بی آی» را دادند، اما این سازمان این 5 افسر را به جرم جاسوسی دستگیر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها