امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48422
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه تاکید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه تاکید کرد که توافق بین وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در مورد سوریه به معنای صرف‌نظر کردن مقامات واشنگتن از حمله نظامی به این کشور و «تغییر نظام سیاسی» آن نیست.

پوشکوف امروز در صفحه «توئیتر» خود نوشت: نباید در خصوص توافقنامه روسیه و آمریکا در مورد تسلیحات شیمیایی سوریه دچار توهم شد، چرا که این توافق مانع از آن نمی‌شود که آمریکا از حمله نظامی به این کشور صرف‌نظر کرده و یا از تلاش برای «سرنگونی رژیم بشار اسد» دست بردارد.

این مقام بلندپایه دوما افزود: البته مسلما این توافق مانع از آن خواهد شد تا شورشیان در سوریه بار دیگر امکان استفاده از تسلیحات شیمیایی به منظور انجام اقدامات تحریک آمیز را داشته باشند. اکنون دیگر مشخص خواهد شد که این فقط آنها بودند که می‌توانستند از این تسلیحات استفاده کنند.

رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه صبح امروز نیز به خبرنگاران گفته بود که این توافقنامه به برخی از سئوالات پاسخ نداده است، مثلا اینکه آیا برداشت مقامات مسکو و واشنگتن از محتوای این سند یکسان خواهد بود؟ آیا آمریکا اکنون دیگر از حمله نظامی به سوریه خودداری کرده و یا چه برخوردی با شورشیان مسلح در سوریه خواهد داشت؟
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار