امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4843
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 117
رسانه‌های گروهی و منتقدان سینمایی می‌گویند نام دواین جانسن (ملقب به راک) این روزها بسیار شنیده می‌شود و روزنامه‌ها و سایت‌های سینمایی پر از ...

رسانه‌های گروهی و منتقدان سینمایی می‌گویند نام دواین جانسن (ملقب به راک) این روزها بسیار شنیده می‌شود و روزنامه‌ها و سایت‌های سینمایی پر از گفت‌وگو‌های مختلف با اوست. دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است. این بازیگر ورزشکار و اکشن کار سینما ،تنها بازیگر فعال این روزهای سینما و ژانر اکشن است که سه فیلم پر سر و صدا را برای روزهای گرم بهار و تابستان امسال دارد.
 
   
«جی آی جو: تلافی» او چند هفته قبل به روی پرده سینماها رفت و تا به حال بیش از 300 میلیون دلار در سینماهای کشورهای مختلف جهان فروش داشته است. او چند روز قبل اکشن واقع گرای«رنج و گنج» را به روی پرده سینماها فرستاد. در این فیلم او یک مربی ورزش بدن سازی است که همراه دوست و همکارش درگیر یک ماجرای آدم ربایی می‌شود و بزودی این مسئله در مسیر غلطی می‌افتد و دردسرهای زیادی برای این مربی ورزشی خلق می‌کند.
 
   
تا یک ماه دیگر ششمین قسمت مجموعه فیلم پر فروش «سریع و آتشی» این بازیگر هم به نمایش عمومی در خواهد آمد. تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند تا به حال هیچ بازیگر سرشناس سینما، در یک مدت زمان کوتاه، این تعداد فیلم مطرح را آماده نمایش عمومی نکرده است. نکته جالب هم این است که تماشاگران استقبال بالایی از این فیلم‌ها کرده و می‌کنند. دو ماه قبل اهم«اسنیچ» این بازیگر به نمایش عمومی در آمد، کمتر کسی فکر می‌کرد دواین جانسن در یک فاصله کوتاه زمانی، تبدیل به تیتر اول رسانه‌های هنری شود. او در گفت‌وگوی اینترنتی زیر درباره کارهای تازه و نمایش عمومی چند کار تازه‌اش به دنبال هم در یک فاصله زمانی کوتاه، صحبت می‌کند.

برای تابستان امسال سه فیلم پر سر و صدا دارید. آیا هجوم تازه‌ای را به پرده سینما شروع کرده‌اید؟

البته از این موضوع خوشحالم، ولی فکر می‌کنم کاملا اتفاقی بوده است. می‌دانید که ما بازیگران تأثیری در نوع و زمان نمایش عمومی فیلم‌هایمان نداریم و این تهیه‌کنندگان آن‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند چه زمانی این فیلم‌ها را به نمایش عمومی بگذارند. اما هدف اصلی من در یکی دو سال اخیر، حضور در فیلم‌ها و کارهای قابل اعتنا بوده است. حاصل و نتیجه کار هم، همین چیزی است که حالا مشاهده می‌کنید. از کار در هر یک از فیلم‌های جدیدم بسیار راضی هستم و سعی می‌کنم با درس‌هایی که در طول تولید و فیلم‌برداری‌شان گرفتم، در آینده باز هم در کارهای بهتری ظاهر شوم.

نکته جالب در فیلم‌های تابستانی شما این است که همه آنها، چند بازیگر و شخصیت اصلی دارند و تک قهرمان نیستند.

این مورد فقط به این فیلم‌ها محدود نمی‌شود. صنعت سینما چند سالی است به این نتیجه رسیده که باید فیلم‌هایی را تولید کند که بیش از یک قهرمان دارند. چنین فیلم‌هایی با استقبال بیشتری روبرو می‌شوند. احساس می‌کنم آن دورانی که فیلم‌های سینمایی فقط یک قهرمان اکشن داشتند (که یک تنه به نبرد با یک ارتش بزرگ می‌ر‌فتند) به سر آمده است. حالا قصه‌ها و فیلم‌هایی با اقبال عمومی روبرو می‌شوند که چند تا دوست و همکار با مشارکت یکدیگر، به مقابله با نیروهای اهریمنی مختلف می‌روند. شما نگاهی به فیلم‌های اخیر سیلوستراستالونه و آرنولد شوارزتگر بیندازید. آن‌ها هنوز هم می‌خواهند روی پرده سینما همه چیز را یک تنه و تنها حل و فصل کنند. نتیجه‌اش هم این می‌شود که فیلم‌هایشان در جدول گیشه نمایش سینماها، شکست تجاری می‌خورند.
 
 


 

در رابطه با فیلم‌های «جی آی جو» و «سریع و آتشی»، زمانی به این پروژه‌ها پیوستید که قبل از حضور شما، قسمت اول آن‌ها ساخته شده بود. این مسئله باعث نگرانی و ناراحتی‌تان نمی‌شود

خیر. برعکس خیلی هم خوشحالم. نسخه اصلی این فیلم‌ها با موفقیت روبرو شده و پس از آن بود که سازندگانشان از من دعوت به همکاری کردند. احساس می‌کنم آن‌ها با این تصور و پس زمینه به سراغم آمده‌اند که فکر می‌کنند حضور من، باعث موفقیت بیشتر آن‌ها خواهد شد. اگر از این منظر به قضیه نگاه کنیم، این نوع دعوت خوب است. اگر بتوانم با حضورم به موفقیت بیشتر یک فیلم کمک کنم، از این کار دریغ نخواهم کرد.

«رنج و گنج» با آن که یک کمدی اکشن دلهره‌اور است، ولی حال و هوایی واقع گرا دارد و بر اساس یک ماجرای واقعی ساخته شده است. قصد دارید به سمت بازی در فیلم‌های مستقل و غیر متعارف تغییر جهت دهید؟

تا به امروز به عنوان یک بازیگر عضلاتی و اکشن کار شناخته شده‌ام. فکر می‌کنم وقت آن رسیده که کارهای جدی‌تر هم بکنم و «رنج و گنج» شروع خوبی برای این مسئله است. بازی در فیلم‌های مستقل و نقش‌های غیر متعارف را دوست دارم، هر چند نمی‌دانم چقدر از عهده اجرای آن‌ها بر می‌آیم. مزیت «رنج و گنج» این است که در عین مستقل و کم هزینه بودن، از رنگ و بویی پر تحرک و اکشن برخوردار است و توانایی جذب عموم تماشاگران را دارد.
 
   
به همین دلیل خیلی‌ها می‌گویند این فیلم با وجود اجتماعی بودنش، می‌تواند فروش بالایی هم در سالن‌های سینماها بکند. مایکل بی کارگردان فیلم کسی است که تخصص خوب و بالایی در ساخت هر دو نوع فیلم‌های عامه پسند و مستقل را دارد. خوشحالم که او مرا برای بازی در فیلمش انتخاب کرد، هر چند که او به نوعی مجبور به چنین انتخابی هم بود! دو شخصیت اصلی قصه فیلم مربیان ورزش بدن سازی هستند و شما چند تا ورزشکار کشتی‌گیر و بدن ساز سرشناس را در سطح شهر و صنعت سینما سراغ دارید؟

فکر می‌کنید بازیگران عضلانی و اکشن کار می‌توانند بازیگران فیلم‌های مستقل و غیر متعارف اجتماعی باشند؟

بستگی دارد. اگر خود این بازیگران علاقمند به بازی و حضور در چنین پروژه‌هایی باشند و فیلم سازان خوب و توانمندی هم آن‌ها را کارگردانی کنند، می‌توان بازی‌های خوبی را از این به قول شما بازیگران عضلانی و اکشن کار دید. در مورد خودم باید بگویم مایکل بی در «رنج و گنج» خیلی خوب مرا هدایت کرد. او زوایای مختلف شخصیت مرا برایم شکافت و گذشته، حال و آینده خوبی از او را برایم ترسیم کرد. وقتی جلوی دوربین می‌رفتم، دقیقا می‌دانستم قرار است چه کسی باشم و چه کارهایی را می‌خواهم انجام دهم. حتی می‌دانستم چرا قصد انجام چنین کارها و اقداماتی را دارم

زمانی قرار بود جای آرنولد شوارزتگر را روی پرده سینما بگیرید. هنوز هم به دنبال آن هستید که به این خواسته برسید؟

این من نبودم که چنین خواسته‌ای داشتم! از آنجا که من هم مثل آرنولد از دنیای ورزش و قهرمانی‌های مربوط به آن وارد حرفه سینما شدم، رسانه‌های هنری از من به عنوان رقیب او اسم بردند. آن‌ها بودند که می‌گفتند قرار است جای آرنولد را بگیرم. البته این جور تبلیغات برای هر بازیگر خوب و مثمر ثمر است. ولی آن‌ها را نباید خیلی جدی گرفت. در هر دوره‌ای، یک سری فیلم و بازیگر مطرح می‌شوند و مردم به تماشای فیلم‌های آن‌ها می‌روند. برای آرنولد شوارتزنگر احترام زیادی قائلم، ولی هیچ وقت قصد رقابت یا جایگزین شدن وی را نداشته‌ام.

در کنار بازیگری، در فعالیت‌های اجتماعی ضد دخانیات هم حضور فعالی دارید.

این وظیفه تک تک ماست که در رابطه با مضرات دخانیات صحبت کنیم و به ویژه جوانان را در رابطه با این موضوع آگاه کنیم. معمولا صحبت‌ها و نصیحت‌های ما بهتر و راحت‌تر در دل و ذهن آن‌ها می‌نشیند. من یک گزینه خیلی خوب هم در این رابطه دارم و همیشه به جوانان می‌گویم به جای ابطال وقت خود و رفتن به سراغ سرگرمی‌های دردسر‌ساز مثل سیگار، به ورزش بپردازند. آن‌ها می‌ توانند در هر رشته‌‌ای که علاقه بیشتری به آن دارند شرکت کرده و به صورت حرفه‌ای یا آماتور، آن را ادامه دهند. از یک سو اعتماد به نفس آن‌ها را بالا می‌برد و از سوی دیگر، ارزش ویژه‌ای برایشان خلق می‌کند
 
 


 

هالیوود از نظر شما،چگونه جایی است؟

یک شهر شلوغ و بیرحم! اگر نتوانیدآن چه را که می‌خواهند برایشان انجام دهید،خیلی راحت شما رابه کناری پرت می‌کنند و سراغی از شما نمی‌گیرند.به همین دلیل است که به ورزش چسبیده‌ام.دررشته ورزش،آدم ارج و قرب بیشتری دارد تا سینما.

شهرت، محبوبیت و موفقیت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

هیچ وقت فراموش نمی‌کنم که چه کسی بودم و از کجا آمده‌ام. هر دو رشته ورزش و بازیگری را دوست دارم.  خیلی خوب می‌دانم که باید به مردم و هوادارانم احترام بگذارم. من با ورزش بزرگ شدم و همیشه خودم را یک ورزشکار می‌دیدم.

قرار است در نسخه جدید «هرکول» به کارگردان برت راتنر بازی کنید. بعد از «شاه عقرب» این دومین درام حماسی و تاریخی شماست.

از دوران کودکی، هرکول یکی از قهرمان‌های مورد علاقه‌ام بود. استیو ریوز را خیلی دوست داشتم، چون روی پرده سینما نقش او را بازی می‌کرد. هیچ وقت از تماشا کردن و یا خواندن کارهای قهرمانانه هرکول سیر و خسته نمی‌شوم. از همان اوایل روزی هم که وارد حرفه سینما و کار بازیگری شدم، همیشه به خودم می‌گفتم آیا روزی فرا خواهد رسید که نسخه تازه‌ای از ماجراجویی های«هرکول» ساخته شود و من نقش او را جلوی دوربین بازی کنم؟
 
   
البته فیلم هرکول برای من فقط یک کار اکشن و حادثه‌ای نیست. هرکولی که دوست دارم روی پرده سینماها به تصویر بکشم ،حال و هوایی دراماتیک‌تر دارد و جنبه‌های پنهان روحی و روانی وی را آشکار و بررسی خواهد کرد. می‌خواهم او را به گونه‌ای روی پرده سینما به نمایش بگذاریم ،که تا قبل از این در هیچ فیلم دیگری به تصویر کشیده نشده است.

فکر می‌کنید «هرکول» هم به صورت یک مجموعه فیلم دنباله‌دار در بیاید؟

احتمال آن زیاد است و امیدوارم چنین اتفاقای بیفتد. هرکول شخصیتی است که اگر قصه‌های خوبی برای آن نوشته شود، تماشاگران از آن استقبال بالایی خواهند کرد و ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به یک مجموعه فیلم دنباله دار را دارد
 
 


 

فیلم تازه چه دارید؟

قرارداد بازی در قسمت هفتم «سریع و آتشی» را امضا کرده‌ام. با انتخاب کارگردان جدید این اکشن ماجراجویانه، پیش تولید آن شروع شده است. به من گفته‌اند نقشم در این قسمت از فیلم، باز هم مهم‌تر از دو قسمت قبلی آن است که در آن‌ها بازی داشته‌ام. سومین قسمت اکشن فانتزی و ماجراجویانه نوجوانانه «سفر به اعماق زمین» هم از جمله فیلم‌هایی است که قرار است بازی کنم. در این فیلم ژول ورنی، این بار همراه پسر نوجوانم راهی کره ماه خواهم شد احتمال زیادی هم وجود دارد در اکشن تاریخی «شب‌های عربی»در نقش سندباد ظاهر شوم. ولی هنوز در این رابطه هیچ چیز قطعی نشده است. همان طور که می‌بینید ماه‌های پر کاری را پیش رو دارم و سرم خیلی شلوغ است!

انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار