امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4848
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، «آصف علی زرداری» رئیس‌جمهور پاکستان نشان افتخار این کشور موسوم به «هلال قائد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، «آصف علی زرداری» رئیس‌جمهور پاکستان نشان افتخار این کشور موسوم به «هلال قائد اعظم» را تقدیم لویی جیان سفیر چین در پاکستان کرد.

این مراسم عصر روز گذشته در محل اقامت زرداری در کراچی انجام شد.

این نشان به پاس خدمات جیان در تقویت روابط 2 کشور چین و پاکستان به وی اهدا شد.

در حاشیه این مراسم، سروزیر موقت ایالت «سند» پاکستان در دیدار با سفیر چین، پکن و اسلام‌آباد را دوستان همیشگی خواند و تصریح کرد که روابط 2 کشور در مواقع حساس تحکیم شده است.

وی همچنین از برگزاری انتخابات شفاف، آزاد و عادلانه در این کشور خبر داد و تأکید کرد که اسلام‌آباد برای تحقق این هدف حمایت همه‌جانبه‌ای از کمیسیون انتخابات این کشور به‌عمل خواهد آورد.

در این مراسم جمعی از مقامات ارشد 2 کشور حضور داشتند.

پاکستان مدتی است که درصدد بهبود روابط خود با کشورهای منطقه از جمله چین، هند و ایران برآمده و سعی دارد از این طریق با سلطه‌طلبی‌های برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا مقابله کند.

این کشور چندی پیش، عملیات تکمیل پروژه خط لوله گاز ایران- پاکستان موسوم به «خط لوله صلح» را به‌رغم فشارهای آمریکا آغاز کرد و کنترل بندر استراتژیک «گوادر» را به چینی‌ها داد که این اقدامات واکنش مقامات واشنگتن را در پی داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار