امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48494
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 85
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با تلویزیون ای‌بی‌سی نیوز گفت که او به حسن ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با تلویزیون ای‌بی‌سی نیوز گفت که او به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نامه نوشته است.

وی گفت: ما غیرمستقیم با ایرانی‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم. من به رئیس جمهور ایران نامه فرستادم، اما ما مستقیما با هم گفت‌وگو نکرده‌ایم.

وی افزود: دیپلماسی در زمینه بحران سوریه با حمایت تهدید نظامی یک مدل بالقوه برای مذاکرات درباره موضوع هسته ای و جاه طلبی‌های هسته ای ایران است.

اوباما در برنامه این هفته «جورج استفانوپولولس» در شبکه ای‌بی‌سی نیوز درباره ارسال نامه به مقامات ایران گفت جزئیات آن را فاش نکرد.

اوباما افزود: نگرانی آمریکا درباره جاه طلبی‌های هسته ای ایران به مراتب بزرگتر و مهمتر از سلاحهای شیمیایی سوریه است. من فکر می کنم که ایرانی‌ها هم درک می‌کنند که موضوع هسته‌ای برای ما در مقایسه با موضوع تسلیحات شیمیایی بسیار مهمتر است.

براساس این گزارش، باراک اوباما و حسن روحانی قرار است در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کنند اگر چه هیچ برنامه ای برای ملاقات بین این دو تنظیم نشده است.

اوباما در واکنش به سوالی اظهار داشت: ایران نباید فکر کند که عدم حمله نظامی به سوریه به این معناست که آمریکا پاسخ نظامی به موضوع هسته‌ای ایران نخواهد داد و از این کار دوری می‌کند.

رئیس جمهور ایالات متحده اضافه کرد: پیامی که ایرانی‌ها از موضوع سوریه می ‌گیرند نباید این باشد اجتناب از حمله نظامی به سوریه به این معناست که ما به ایران حمله نظامی نخواهیم کرد. به عبارت دیگر، آنچه که آنها باید درس بگیرند این است که امکان حل این موضوعات از طریق دیپلماتیک وجود دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها