امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4850
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اواخر هفته گذشته یک تیم اقتصادی از هند برای مذاکره با برخی از مسئولان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اواخر هفته گذشته یک تیم اقتصادی از هند برای مذاکره با برخی از مسئولان اقتصادی وارد ایران شد.

همانطور که در گذشته نیز اعلام شد مقرر شده است تا این تیم اقتصادی هندی در مورد خط لوله صلح و دریافت گاز از ایران نیز با مسئولان انرژی و به خصوص وزیر نفت نیز مذاکراتی داشته باشند.

خبرها حاکی از آن است که هندی ها برای دریافت گاز از ایران ابراز تمایل کرده اند و قرار است پس از آنکه گاز صادراتی به پاکستان رسید خط لوله ای به طول 600 کیلومتر نیز در هندوستان احداث و تا 90 میلیون متر مکعب ایران توسط این خطوط لوله به هند ارسال شود.

«تامین امنیت خط لوله صلح در خاک پاکستان» و «قیمت گاز دریافتی از ایران» مورد تاکید هندی ها است که پس از حل این مسائل می توان گفت هندی ها چهارمین مشتری گاز ایران در دنیا خواهند بود.

به گزارش فارس هم اکنون خط لوله صلح در نزدیکی مرز ایران و پاکستان در حال احداث است،در اسفند ماه سال 91 نیز طی مراسمی احداث این خط لوله در خاک پاکستان آغاز شد تا این کشور در دسامبر سال 2014 بتواند گاز ایران را از طریق این خط لوله دریافت کند.

باید گفت هند نیز یکی دیگر از مشتریان این گاز بود، اما دهلی نو در سال ٢٠٠٧ گفت و گو های رسمی درباره خط لوله صلح را به دلیل نگرانی های امنیتی در پاکستان متوقف کرد و ایران و پاکستان توافقنامه های اجرای این پروژه گازی را به صورت دو جانبه امضا کردند.

اما هم اکنون هند به میز مذاکرات بازگشته و می‌توان گفت که این موضوع را دریافته که برای تامین امنیت انرژی خود به گاز ایران نیازمند است.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها