امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48501
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیوی صوت المنامه، محمد المهدی از وکلای بحرینی گفت: دادگاه کیفری بحرین امروز یکشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیوی صوت المنامه، محمد المهدی از وکلای بحرینی گفت: دادگاه کیفری بحرین امروز یکشنبه سه متهم پرونده موسوم به "سلاح های شکاری الدراز" را به 10 سال زندان محکوم کرد.

این احکام با وجود آن صادر شد که هیئت دفاعیه تاکید کرد: همه دلایل و قرائن بر بی گناهی متهمان در اتهامات نسبت داده شده به آنها حکایت دارد.

المهدی افزود: این سه متهم همه اتهامات وارده به خود را در دادگاه رد کرده و گفتند که به زور از آنها اعتراف گیری شده است.

عبدالله زین الدین از وکلای دیگر بحرینی گفت: شاهد اصلی پرونده ادعای وزارت کشور مبنی بر زخمی شدن نیروهای امنیتی در منطقه کرزکان در جریان تیراندازی با سلاح شکاری به آنها را رد کرد.

وی گفت: شهادتها نشان می دهد که حادثه تیراندازی با سلاح شکاری در کرزکان صرفا خرافات است.

دادستانی کل بحرین این سه نفر را متهم کرد که شروع به قتل سه نیروی امنیتی کرده اند و سلاح شکاری دست ساز به همراه مهمات جنگی دست ساز داشته اند و از زور و خشونت علیه نیروهای امنیتی استفاده کرده و در تجمعی بیشتر از پنج نفر برای ضربه زدن به امنیت عمومی شرکت کرده اند.

وزارت کشور بحرین پیشتر اعلام کرده بود: چهار فرد مسلح را که علیه نیروهای امنیتی در منطقه کرزکان تیراندازی کرده بودند؛ دستگیر کرده است.

از سوی دیگر، گروهی از فعالان و اصحاب رسانه در بحرین امروز فراخوانی را برای آزادی متهمان در پرونده موسوم به "انفجار الدراز" آغاز کردند.

این فراخوان چند روز قبل از قرائت احکام متهمان یاد شده برای آگاه سازی جامعه درخصوص وضعیت این متهمان آغاز شد.

فعالان و اصحاب رسانه گفتند: اتهام ساختگی مشارکت در به اصطلاح انفجار در منطقه الدراز در ماه آوریل سال گذشته به این افراد وارد شده است.

این فعالان به شکنجه شدن متهمان در زندان و اعتراف گیری از آنها و عدم اجازه برای حضور وکیل در دوره بازجویی از آنها و تخلفات صورت گرفته در جلسات دادگاه مربوط به این متهمان اشاره کردند.

قرار است روز چهارشنبه این هفته برابر با 18 سپتامبر احکام این متهمان قرائت شود.

رژیم بحرین برای تلاش به منظور خاموش کردن صدای اعتراض مردم و فعالان و شخصیت های سیاسی و دینی از فوریه سال 2011 میلادی، شماری را شهید یا زخمی یا زندان کرده است.

دادگاه این رژیم تاکنون برای فعالان حقوق بشری و مدنی با پرونده سازی، احکام سنگین زندان صادر کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار