امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48514
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، احمد الشاطر، عضو پارلمان عربی و رئیس کمیته بحران طرابلس امروز یکشنبه از اهالی پایتخت خواست ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، احمد الشاطر، عضو پارلمان عربی و رئیس کمیته بحران طرابلس امروز یکشنبه از اهالی پایتخت خواست تا زمان سرنگونی دولت زیدان نافرمانی مدنی اعلام کنند.

الشاطر امروز گفت: دولت کنونی تنها 15 میلیون دینار لیبی به عنوان بودجه شهر طرابلس در نظر گرفته است در حالی که این شهر بیش از دو میلیون نفر جمعیت دارد.

این نماینده کنگره ملی لیبی تاکید کرد: دولت زیدان طرابلس را به طور تعمدی به حاشیه رانده است و به وظایف خود در مقام نخست وزیری عمل نمی کند و باید استعفا بدهد.

احمد الشاطر از همه نهادهای جامعه مدنی در پایتخت خواست تا سرنگونی دولت کنونی تظاهرات و اعلام نافرمانی مدنی کنند.

سازمان همکاری اسلامی: مردم لیبی از دولت زیدان حمایت کنند

این در حالی است که اکمل الدین احسان اوغلو، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی از مردم لیبی خواست از دولت زیدان و تلاش هایش در ساختن نهادهای دولتی و تغییر به سوی دموکراسی و تشکیل دولت قانون با عبور از مرحله انتقالی حمایت کنند.

احسان اوغلو در بیانیه ای آمادگی دبیرخانه این سازمان و نهادهای مختلف برای کمک به ملت لیبی در عبور از مرحله حساس از تاریخ این کشور اعلام کرد.

دستگیری شماری از مظنونان به دست داشتن در ترورها و انفجارهای بنغازی

صالح جعده عضو کنگره ملی لیبی تاکید کرد که برخی افراد مظنون به دست داشتن در انفجارها و ترورهای شهر بنغازی دستگیر شدند.

وی از ارائه توضیح درباره طرفی که این افراد به آنها وابسته هستند خود داری کرد و گفت: دستگاه قضایی لیبی تنها مرجعی است که اختیار فاش کردن نام آنها را دارد.

جعده امروز یکشنبه در اظهاراتی گفت:هدف قرار گرفتن ساختمان وزارت خارجه و همکاری بین المللی لیبی در بنغازی در یازدهم سپتامبر جاری، پیامی را برای جهانیان درباره لیبی دارد که به نفع این کشور نیست.

وی افزود: طرفی که ساختمان وزارت خارجه را همزمان با حادثه یازدهم سپتامبر نیویورک هدف می گیرد می خواهند این پیام را به جهانیان بدهد که لیبی کشور شکست خورده است که عناصر وابسته به القاعده و تندروها آن را اداره می کند در حالی که کنگره مدارک آشکاری مبنی بر دست داشتن مردان نظام سابق در این گونه عملیات ها در اختیار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها