امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48515
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان برد وزیر خارجه کانادا که امروز به الجزایر سفر کرده است پس از دیدار با همتای الجزایری خود در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان برد وزیر خارجه کانادا که امروز به الجزایر سفر کرده است پس از دیدار با همتای الجزایری خود در نشستی خبری تاکید کرد که گزینه سیاسی تنها راه حل بحران سوریه برای پایان یافتن درد و رنج مردم این کشور است.

وی افزود: ما با الجزایر درباره قضیه سوریه گفت‌وگو کردیم و در این مساله اتفاق نظر داریم که تنها راه حل برای دستیابی به صلح و توقف خونریزی ها در سوریه راه حل سیاسی است.

وی در عین حال نظام بشار اسد را به استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه متهم کرد.

«رمطان لعمامره»، وزیر خارجه الجزایر نیز گفت: موضع الجزایر در قبال بحران سوریه ثابت است و باید همواره فرصتی را به راه حل سیاسی داد.

وی افزود: مصیبت استفاده از سلاح شیمیایی از سوی هر طرفی محکوم است و این در حالی است که سوریه خود با مصیبتی بزرگ تر ناشی از جنگی روبه رو است که ده‌ها هزار کشته داشته است.

لعمامره گفت: راه حل بحران سیاسی باید جامع و مسالمت آمیز باشد و تصمیم سوریه در پیوستن به معاهده منع سلاح شیمیایی رویداد بسیار مثبتی است.

الجزایر از توافق آمریکا و روسیه درباره تحت نظارت قرار گرفتن زرادخانه سلاح شیمیایی سوریه و توقف حمله آمریکا به سوریه استقبال کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها