امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48526
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۰
تعداد بازدید: 96
«قاسم الاعرجی» عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با تاکید بر ...

«قاسم الاعرجی» عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با تاکید بر مخالفت ملت عراق با حضور گروهک‌های تروریستی در کشورش افزود: با خروج منافقین از پادگان اشرف،‌ زمین این منطقه از حضورشان پاک شد.

وی روز خروج منافین از پادگان اشرف را روز پیروزی ستمدیدگان بر ظالمان برشمرد و افزود: اعضای منافقین به منظور خروج نهایی از عراق، به پادگان «الحریه» در نزدیکی بغداد انتقال یافتند تا با اخراج کامل آنها از خاک عراق، دولت این کشور بتواند این پروند را مختومه اعلام بدارد.

الاعرجی با اشاره به اخراج 3 هزار عنصر منافقین و انتقال آنها به پادگان لیبرتی در بیش از یک سال گذشته و ابقای 100 تن از مسئولان این گروهک در پادگان اشرف به بهانه فروش دارایی‌های آن، اظهار داشت: این تعداد افراد با حمایت آمریکا و اروپا در پادگان اشرف باقی مانده بودند. این امر راه را برای سهل انگاری و وقت کشی در خروج از پادگان مذکور را باز کرده بود.

وی با اشاره به درگیری‌های اخیر در پادگان اشرف و کشته شدن ده‌ها تن از منافقین، گفت: عملیات مذکور مبهم است ولی احتمال دارد که توسط آمریکا برنامه ریزی شده باشد تا بدین‌وسیله مسئولیت این امر را بر گردن مسئولان عراق قرار دهد.

الاعرجی از تشکیل کمیته‌های حقیقت یاب برای بررسی حادثه پادگان اشرف سخن خبر داد و افزود: اقدامات مذکور بیانگر پیروزی اراده ملت عراق است که مخالف حضور گروهک‌های تروریستی در خاک عراق است. زیرا منافقین جزئی از ابزارهای صدام حسین در قلع و قمع انتفاضه شعبانیه در دهه نود قرن گذشته بوده‌اند.

وی در پایان دولت عراق و همه نهادهای مرتبط با دفاع از حقوق بشر خواست عناصری که دستانشان به خون ملت عراق آلوده است را محاکمه کنند تا قبل از خروج از عراق در پیشگاه عدالت به سزای اعمالشان برسند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها