امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48530
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 57
محمد بنیادی، مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش که چه تعداد ...

محمد بنیادی، مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش که چه تعداد نمازخانه در مدارس وجود دارد، اظهار داشت: در مدارسی که در سنوات گذشته ایجاد شده بود، فضای نمازخانه را ایجاد کردیم.
وی افزود: مدارسی که به تازگی ساخته شده و ساخته می‌شوند دارای نمازخانه هستند، مگر مدارس 2 یا 3 کلاسه روستایی که به دلیل کمبود فضا، دانش‌آموزان «سجاده همراه» خواهند داشت؛ در مدارس دارای 6 کلاس درس و مدارس تعریف شده اسلامی ـ ایرانی نیز باید نمازخانه وجود داشته باشد، عملاً بخشنامه‌ای صادر شد تا هیچ مدرسه‌ای بدون نمازخانه، کتیبه‌های مورد نیاز، محراب و فرش ساخته نشود.
*60 تا 70 درصد مدارس نمازخانه دارند
بنیادی با اشاره به تعداد مدارس کشور که دارای نمازخانه هستند، گفت: در حال حاضر 60 تا 70 درصد مدارس کشور دارای نمازخانه هستند که از قبل وجود داشته یا در آنها ایجاد شده است.
*هیچ جبری برای اقامه نماز در مدارس نیست
مدیرکل قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا حضور در نماز جماعت مدارس برای دانش‌آموزان اجباری است، خاطرنشان کرد: مطلقاً خیر؛ مطلقاً هیچ فوق برنامه‌ای اجباری نیست و وزارت‌ آموزش و پرورش هیچ جبری برای نماز، قرآن و عترت ندارد و دانش‌آموز با میل و رغبت خودش حضور پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اقامه نماز جماعت در مدارس کشور، تصریح کرد: در بخش نماز، 21 هزار روحانی برای اقامه نماز در مدارس شرکت می‌کنند و 35 هزار فرهنگی هم در مدارس نماز را اقامه می‌کنند.
بنیادی اضافه کرد: مجموعاً 51 هزار روحانی و غیر روحانی در مدارس اقامه نماز می‌کنند؛ این تعداد روحانی و غیر روحانی در بیش از 50 درصد مدارس کشور اقامه نماز انجام می‌دهند و می‌توان گفت که حداقل دو سوم دانش‌آموزان در مدارس به اقامه نماز می‌پردازند.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش، تصریح کرد: البته زمان شرعی در مناطق، مختلف است و بعضی استان‌ها مانند تهران برنامه‌ریزی‌هایی دارند و دانش‌آموزان در مدارس مانده و اقامه نماز می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار