امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48532
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 68
«ایاد انیس محمد»، کارشناس مسائل اقتصادی سوری و دبیر شورای تاجران سوری-ایرانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«ایاد انیس محمد»، کارشناس مسائل اقتصادی سوری و دبیر شورای تاجران سوری-ایرانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: تصمیم یک دادگاه اروپایی مبنی بر لغو تحریم از چند بانک و شرکت ایرانی به خوبی نشان می دهد که نه تنها این تحریم ها بر ایران بی‌تاثیر بوده بلکه بر اقتصاد اروپا تاثیر منفی داشته است.

مهارت مدیران ایرانی در کنترل تحریم‌ها و مدیریت اقتصاد

وی در عین حال افزود: هیچ کس نمی‌تواند منکر تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران و نیز مهارت مسئولان ایرانی در مدیریت اقتصاد این کشور در پرتو این تحریم‌ها شود به ویژه اینکه آنان از طریق توسعه گسترده در تمامی زمینه ها، روش مقاومت اقتصادی را در پیش گرفتند، به گونه ای که غربی ها ناچار شدند به منظور سرپوش گذاشتن بر رشد و توسعه ایران علیه آن جنگ تبلیغاتی راه بیندازند.

تأثیر تحریم ها محدود است

انیس محمد تصریح کرد: تصمیم دادگاه اروپا مبنی بر لغو تحریم ها از هفت بانک و شرکت ایرانی، حامل این پیام به رسانه‌های جهان و ایران است مبنی بر اینکه تحریم‌ها تاثیر محدودی داشته و ایران در نحوه تعامل اقتصادی با اروپا مهارت دارد.

وی گفت: آرامش ناشی از این وضعیت سراسر منطقه خاورمیانه را تحت تاثیر قرار می دهد و نخستن نشانه های آن در تاثیر مثبت بر نرخ ارز که سخت تاثیر رسانه ها و تبیلغات است، نمایان شده است.

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت: لغو تحریم ها به خوبی حاکی از ناکارآمدی آن و تاثیر منفی آن بر اقتصاد کشورهای اروپایی است به گونه ای که در نهایت لغو بخشی از آن را منجر شد.

وی در ادامه گفت: همچنین لغو تحریم ها از چند بانک و شرکت ایرانی، موجب می شود بسیاری از شرکت های ایرانی که تحت تحریم هستند، در اقدامی مشابه و به منظور لغو تحریم ها، شکایت کنند و در نتیجه روشن می شود که تحریم ها کوتاه مدت بوده و عمر چندانی نخواهد داشت.

انیس محمد افزود: همزمان با اعلام خبر لغو تحریم ها، نشانه های رونق اقتصادی نمایان شده است به این معنی که گرچه تصمیم لغو تحریم ها هنوز اجرایی نشده و حتی مورد اعتراض نیز قرار گرفته است، اما ایران در بخش رسانه ای استفاده مناسب و موثری از آن بعمل آورده است.

وی تصریح کرد: به هر حال، لغو تحریم ها و اجرایی شدن معاملات با بانک هایی که شامل لغو تحریم شده اند، بار دیگر شرکت های جهانی را برای معامله با آنان به تکاپو خواهد انداخت به ویژه اینکه اقتصاد ایران ثابت کرده است که متنوع است و با اقتصادهایی ارتباط دارد که آن را از اتحادیه اروپا بی نیاز کرد و در نتیجه توانست سالها در برابر تحریم ها مقاومت کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها