امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48549
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۱
تعداد بازدید: 105
لطفعلی پورکاظمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: وی ادامه داد: این لیست دارو برای سال 2014 تنظیم شده است که در آینده نزدیک این لیست ...

لطفعلی پورکاظمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: وی ادامه داد: این لیست دارو برای سال 2014 تنظیم شده است که در آینده نزدیک این لیست ترجمه می شود و در قالب 15 هزار CD و جزوه در اختیار باشگاه ها و فدراسیون های ورزشی کشور قرار می گیرد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران تصریح کرد: لیست نهایی با تغییرات جدید و جزئی همراه است بطوری که داروهای استروئیدی،موادمخدر، هورمون های مختلف و داروهای خانواده محرک ها تغییرات کلی نداشته است.

پورکاظمی گفت: فقط برخی داروها نسبت به سال گذشته با تغییرات جزئی همراه شده‌اند که به زودی جزئیات آن اعلام می شود.

وی افزود: پس از ترجمه لیست نهایی، فهرست جدید داروهای دوپینگی به 50 فدراسیون ورزشی تیم‌های ملی، باشگاه‌ها، هیئت‌های پزشکی ورزشی، ادارات ورزش و جوانان، 17 انجمن ورزشی 30 استان و 600 شهر و شهرستان توزیع می شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران افزود: در فهرست داروهای دوپینگی سال گذشته، مسکن‌های غیرمخدر شامل دیکلوفناک، استامینوفن، بروفن، آرامبخش‌ها و داروهای شل کننده عضلات جزء مواد دوپینگی محسوب نشدند.

پورکاظمی گفت: همچنین مهمترین داروهای تقویتی مجاز مانند امگا3، ب‌کمپلکس، فارماتون، مولتی‌ویتامین، ویتامین D1 و پودرهای مکمل نیز در فهرست مواد دوپینگی نیستند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران گفت: اما داروهایی از خانواده تستوسترون، کورتون‌ها، مواد مخدر، داروهای ادرار‌آور و داروهایی که هورمون رشد دارند نیروزا تلقی می‌شوند.

وی افزود: در فهرست داروهای دوپینگی سال 2013 حدود 2 هزار قلم دارو جزء مواد نیروزا آورده شده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها