امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48562
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رقابت‌های بین‌المللی آزاد سه‌گانه لندن که آخرین دور این رقابت‌ها در سال 2013 به شمار می‌رفت، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رقابت‌های بین‌المللی آزاد سه‌گانه لندن که آخرین دور این رقابت‌ها در سال 2013 به شمار می‌رفت، روز گذشته به میزبانی هاید پارک برگزار شد و شیرین گرامی، سه‌گانه ایرانی‌الاصل ساکن انگلیس که پس از رایزنی‌های لازم با مسئولان فدراسیون سه‌گانه ایران توانسته بود مجوز حضور در این رقابت‌ها به عنوان نماینده ایران را کسب کند با ثبت زمان 2 ساعت و 42 دقیقه و 12 ثانیه در بین 78 ورزشکار با عنوان هفتادوششمی به کار خود پایان داد.

در این رقابت ورزشکاران زن آمریکا، انگلیس و قبرس به ترتیب روی سکوهای اول تا سوم قرار گرفتند.

تا پیش از این و به دلیل محدودیت‌های موجود در رشته سه‌گانه، هیچ ورزشکار زن از کشورمان در این رشته فعالیت نمی‌کرد و فعالیت بانوان ایرانی تنها به رشته دوگانه محدود می‌شد که گرامی روز گذشته با لباس مخصوص شنا به منظور حفظ شعائر اسلامی در رقابت‌های آزاد لندن شرکت کرد تا به این ترتیب به عنوان نخستین بانوی سه‌گانه کار ایرانی نام خود را در تاریخ ورزش ایران به ثبت برساند.

رقابت‌ها با مسابقات شنا آغاز شد و گرامی برای آغاز رقابت خود در این بخش در کنار سایر رقبا در حالی به لبه دریاچه‌ رسید که پارچه‌ای شبیه بارانی روی لباس مخصوص شنای خود (لباسی شبیه لباس غواصی) انداخته بود تا به این ترتیب با پوششی جدید و منطبق با فرهنگ ایرانی - اسلامی به عنوان نخستین بانوی سه‌گانه کار ایران این رقابت سخت را آغاز کند.

با معرفی نفرات حاضر در رقابت‌ها و زمانی که نوبت به معرفی ورزشکار ایرانی رسید، شیرین گرامی به نمایندگی از ایران به حاضران معرفی شد که همین موضوع تشویق شدید حضار را در پی داشت.

در ادامه و با آغاز رقابت، گرامی در حالی لباس مخصوص خود را از تن جدا کرد که کاملا در آب قرار داشت تا به این ترتیب استارت کار برای ورزشکاران بخورد. در نهایت و پس از یک و نیم کیلومتر شنا و زمانی که گرامی قصد داشت به کار خود پایان دهد، قبل از خروج وی از آب، با هماهنگی‌های به عمل آمده لباس مخصوص روی تن وی قرار گرفته و سپس او از آب خارج شد با این حال این پایان کار نبود و ورزشکار ایرانی‌الاصل ساکن انگلیس در داخل چادر مخصوصی که برای تعویض لباس وی تعبیه کرده بودند، حاضر شده و پوشش خود را برای ادامه رقابت‌ها که مسابقات دوچرخه سواری بود، تغییر داد.

نکته جالب در طول مسیر دوچرخه‌سواری و دو که به ترتیب در مسافت‌های 40 و 10 کیلومتر برگزار شد، آنجایی بود که عکاسان و تصویربرداران در طول مسیری که سه‌گانه‌کار ایرانی به مسابقه می‌پرداخت برای ثبت صحنه‌های حضور این ورزشکار او را تعقیب می‌کردند و در نهایت گرامی با در دست داشتن پرچم کشورمان و با تشویق شدید حضار که البته در تمام طول مسیر وی را تشویق می‌کردند، با حجاب کامل اسلامی و با رقابت‌های دو به کار خود پایان داد.

گرامی را در این رقابت، اعضای خانواده‌اش از جمله مادر وی همراهی می‌کردند که او در پایان به خاطر موفقیت در به پایان رساندن این رقابت سخت، شادی خود را با در آغوش کشیدن مادرش سهیم شد.

عکاسان و گزارشگران یک‌بار دیگر با پایان رقابت، گرامی را در محاصره خود درآورده و ضمن گرفتن عکس با پرچم ایران از وی با این ورزشکار کشورمان به گفت‌وگو پرداختند.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار