امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48573
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه تحقیقات دفاعی «آی. اچ. اس. جینز» انگلیس بر اساس نتایج تحقیق اخیر خود اعلام کرد که جهادی‌ها و تندروها ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه تحقیقات دفاعی «آی. اچ. اس. جینز» انگلیس بر اساس نتایج تحقیق اخیر خود اعلام کرد که جهادی‌ها و تندروها تقریبا نیمی از نیروهای جنگجو در سوریه را تشکیل می‌دهند.

این تحقیق که به طور کامل ظرف هفته جاری منتشر خواهد شد، نشان می دهد که شمار افراد مسلحی که علیه نظام بشار اسد در سوریه جنگ می کنند حدود یکصد هزار جنگجو است اما بین هزار گروه مسلح مختلف توزیع شده اند.

بر اساس ارزیابی های کارشناسان آی اج اس جینز، حدود 10 هزار تن از مخالفان مسلح جهادی های عضو گروهک های وابسته به القاعده هستند و حدود 30 تا 35 هزار تن دیگر از آنها افراط گراهایی هستند که گروه های مسلح تندرو را تشکیل داده اند و این افراد با جهادی ها اختلاف دارند زیرا  عمده خواسته خود را سرنگونی نظام بشار اسد قرار داده اند.

چارلز لیستر که ناظر بر این تحقیق بوده است، گفت: اکنون گروه هایی کنترل مخالفان مسلح در سوریه را به دست گرفته‌اند که دیدی افراط گرا به جنگ دارند.

وی افزود: این تفکر که رهبری مخالفان در سوریه را گروه‌هایی لائیک برعهده دارند ، ایده‌ای ثابت نشده است.

این تحقیق بر اساس گفت‌وگوهایی با مخالفان مسلح و همچنین بر اساس ارزیابی‌هایی اطلاعاتی انجام شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها