امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48581
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد تبصره (1) ماده واحده قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی – مصوب 1368- تعیین شد که بر اساس این مصوبه، به تولیدکنندگان گندم، جو و اقلام علوفه ای و اساسی جایزه تولید اختصاص می یابد.

بر اساس این مصوبه، به ازای هر درصد شکستگی بیش از ده درصد برای برنج های ندا و نعمت، آذر و صالح، مبلغ هفتاد و نه (79) ریال و برای برنج های فجر، خزر، شیرودی و گوهر، مبلغ نود و دو (92) ریال از نرخ های مصوب کسر و به میزان شکستگی کنتر از ده درصد برای برنج های ندا و نعمت و آذر، و صالح مبلغ یکصد و شانزده (116) ریال و برای برنج های فجر، خزر، شیرودی و گوهر، مبلغ یکصد و بیست و سه (123) ریال به نرخ های مصوب اضافه می شود و حداکثر شکستگی قابل قبول پانزده درصد و حداقل شکستگی قابل قبول برای پرداخت جایزه هفت و نیم درصد است.

همچنین، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و رعایت قوانین و مقررات مربوط، در مورد سازمان های مسئول خرید، محدوده زمانی خرید، تامین کننده تنخواه، چگونگی ضمانت و بازپرداخت اعتبارات مورد نیاز، تعیین هزینه های تبعی و محل تامین زیان احتمالی خرید موضوع این تصویب نامه، تصمیمات لازم را اتخاذ و بر نحوه اجرای آنها نظارت می کند.

بر اساس این مصوبه، میزان افت سن گندم و جدول قیمت دانه های روغنی بر حسب افت و رطوبت با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تعیین می شود.

همچنین، در قبال تحویل هر تن چغندر قند بیست (20) کیلوگرم تفاله به نرخ هر کیلوگرم بیست (20) ریال و دو (2) کیلوگرم قند به نرخ هر کیلوگرم پانصد (500) ریال به عنوان جایزه تحویل می شود.

بر این اساس، جدول خرید تضمینی گندم و گندم دوروم بر حسب افت مفید و غیرمفید برای سال زراعی 1393-1392 براساس محاسبه و پیشنهاد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تفاهم وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ می شود.

این مصوبه از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها