امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4859
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 336
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» نوشته «عبدالحسین نیشابوری» را با موضوع تحقیق در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» نوشته «عبدالحسین نیشابوری» را با موضوع تحقیق در زندگانی و بارگاه حضرت رقیه (س) منتشر و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روانه بازار نشر کرده است.

این کتاب دربردارنده 210 سند از کتاب‌های قدیمی و مقاتل شیعه است که به انگیزه دفاع از کوچکترین دختر امام حسین (ع) یعنی حضرت رقیه (س) تألیف شده است.

در پی شبهه افکنی برخی مغرضان درباره بارگاهی که در قلب دمشق میلیون‌ها دل سوخته در غمش را به سوی خود می‌کشاند، و با دستان کوچکش حاجت‌های بزرگ را وا می‌کند، کتاب «ریحانه کربلا» توانسته مدارک مفصلی در تاریخچه آن حضرت و حضور او در مصائب کربلا و کرامات بارگاه او و کتاب‌هایی که درباره‌اش نوشته شده، ارائه دهد.

کتاب «ریحانه کربلا» در 6 بخش به نگارش در آمده است که بخش نخست آن به جستجوی نام رقیه و شواهد اثبات چنین فرزندی برای امام حسین (ع) می‌پردازد، بخش دوم نیز با آوردن تفاصیل ماجرای شهادت آن حضرت توانسته وجود و قبر مبارک و مطهرش را به اثبات برساند.

بخش سوم  کتاب «ریحانه کربلا» به استدلال به شهرت قبر و آوردن شواهدی برای اثبات وجود قبر آن حضرت در همین مکان فعلی پرداخته است و چهارمین بخش نیز به تاریخچه و سابقه آن حرم مقدس پرداخته و استمرار زیارت آن بقعه پاک را در 14 قرن اثبات کرده است.

بخش پنجم با ذکر کرامات حضرت عملاً نشان داده که اعتقاد مردم به قبر سه‌ساله بی‌اساس نیست و این بنیان، بیهوده پا بر جا نمانده است، همچنین ششمین بخش کتاب با معرفی مؤلفینی که درباره آن نازدانه حسین (ع) قلم زده و منابعی که میراث علمی مربوط به آن حضرت را حفظ کرده‌اند، از نگاه دیگری وجود آن حضرت و اصالت آن قبه آسمانی را به اثبات رسانده است.

انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» را در 184 صفحه و با قیمت 3400 تومان منتشر و در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روانه بازار نشر کرده است که به گفته مسئول انتشارات این کتاب یکی از پرمخاطب‌ترین اثر این نشر طوبای محبت به شمار می‌رود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها