امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48615
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین گفت که «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین گفت که «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس درخواست دیدار با من را مطرح کرد و من نیز آن را پذیرفتم.

وی در ادامه این مصاحبه با تاکید بر اینکه ما و آمریکا از بی اعتمادی متقابل رنج می‌بریم افزود که ما برای جلب اعتماد آمریکا در خصوص مسالمت‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران آمادگی داریم و از آمریکا می‌خواهیم که اراده صادقانه خود را در صلح نشان دهد و دست از زبان تهدید بردارد.

وی گفت که دعوت به جنگ، جرم خطرناکی است و هرگز به نفع دوستان ما در منطقه و حتی آمریکا نیست.

ظریف در خصوص بحران سوریه اظهار داشت: کسانی که در مقابل شبکه‌های تلویزیونی جهان اشک می‌ریختند باید از راه‌حل مسالمت‌آمیز در سوریه حمایت کنند؛ دموکراسی در سوریه ایجاب می‌کند که پیش شرط وضع نشود.

ظریف تاکید کرد که حل بحران سوریه هرگز جز از طریق گفت‌وگو و راه‌حل سیاسی نخواهد بود و ما مرحله دشوار را پشت سر گذاشته و امیدوار هستیم که احتمال اقدام نظامی علیه سوریه به پایان رسیده باشد.

وی تصریح کرد که حمایت برخی از کشورهای عربی از استفاده از زور علیه سوریه، امری غیر عاقلانه است و به ایجاد تنش منجر می‌شود، آسیب دعوت به افراطی‌گری در منطقه، قبل از همه، گریبان کسانی که به آن دعوت می‌کنند، می‌گیرد.

وی اظهار داشت که زور دیگر قادر نیست نتایج دلخواه آمریکا را محقق کند و پیشنهاد روسیه و تصمیم سوریه درباره سلاح‌های شیمیایی، حکیمانه بود و زبان تهدید مقامات آمریکا دیگر کهنه شده است.

وی همچنین گفت که ما استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی هر طرفی که باشد، محکوم می‌کنیم و راه‌حل بحران سوریه نیز هرگز جز از طریق گفت‌وگو و راه‌حل سیاسی نخواهد بود.

وی درباره تحولات مصر نیز تصریح کرد که ما به گزینه‌ها و انتخاب ملت مصر احترام می‌گذاریم.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها