امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48619
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 52
حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: در پیشنهاد برنامه 100 روزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ...

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: در پیشنهاد برنامه 100 روزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، کلیه بخش‌های وزارتخانه پیشنهادات خود را اعلام کرده‌اند که برخی از این پیشنهادات در فرآیند تصویب و تصمیم‌گیری قرار گرفته است.
وی افزود: رفع ممنوعیت کالاهای اولویت دهم جزء پیشنهادات برنامه 100 روزه است که هنوز کارگروه اقتصادی دولت درخصوص آن تصمیم نهایی را نگرفته است.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت درخصوص تصمیم‌گیری درباره ممنوعیت صادرات برخی کالاها گفت: ما به دنبال آن هستیم تا ممنوعیت‌های صادراتی برداشته شود و براساس قانون برنامه پنجم توسعه عمل شود و یا اگر قرار است ممنوعیتی استمرار داشته باشد براساس تصمیم‌گیری کمیته اقتصادی دولت و شورای اقتصاد، باشد.
به گزارش فارس، معاون اول رئیس جمهور در طرح دولت برای رونق اقتصادی در کوتاه مدت که امروز ابلاغ شد، در خصوصو ترخیص کالاهای اولویت دهم که  قبض انبار آن صادر شده است، آورده است: به منظور تأمین منابع طرحهای زیربنایی و یارانه بخش‌های تولیدی و حمایت از تولید ملی، ترخیص کالاهای مشمول اولویت دهم که تا زمان ابلاغ این مصوبه به اماکن گمرکی و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی وارد و برای آنها قبض انبار صادر شده باشد، پس از اخذ مجوز ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن و تجارت (با ارز متقاضی و بدون تخصیص مجدد ارز) و اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و رعایت سایر قوانین و مقررات بلامانع است. سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی مکلف است برای این گروه از کالاها که به استناد ماده (24) قانون امورگمرکی مشمول مقررات متروکه گردیده و در اجرای ماده (33) قانون یادشده به آن سازمان ارسال و تا تاریخ ابلاغ این مصوبه به فروش نرفته باشد، براساس این مصوبه اقدام نماید.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها