امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48623
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 83
علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به این سؤال که روز گذشته سردار احمدی‌مقدم ...

علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به این سؤال که روز گذشته سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرده است: در برخی از کالاها در دولت دهم ذخایر کالا تا 15 روز بود، اما دولت اعلام می‌کرد تا 6 ماه است، اما از سال 90 تاکنون ذخیره گردشی کالاهای اساسی تا سه ماه نیاز کشور را تأمین کرده و می‌کند.
وی افزود: بسته به ماهیت کالاها برخی از کالاها ذخیره گردشی طولانی‌مدت‌تری نیز دارد که این جز تکالیف وزارت صنعت و مصوبه دولت است.
مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: از حیث ذخیره کالا ذخایر در سه نقطه بنادر، انبارها و مبادی تولیدی نگهداری می‌شود که در حال حاضر ذخایر کالاهای اساسی قابل قبول و قابل اتکا است.
پورکاوه گفت: برای ذخایر کالاهای اساسی برنامه‌ریزی 12 ماهه شده که بر اساس آن ماهیانه چقدر کالا تأمین شود که در مناسبت‌های مختلف و با توجه به شرایط تقاضا و اقتضای بازار شرایط عرضه تفاوت دارد.
وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت قیمت تخم‌مرغ در حال حاضر چگونه است، گفت: بر اساس آخرین گزارش کشوری که مربوط به تاریخ 24 شهریور ماه است میانگین کشوری قیمت تخم‌مرغ کیلویی 4200 تومان است.
مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: هیچ نگرانی در مورد تنظیم بازار تخم‌مرغ وجود ندارد و ما به دنبال برنامه‌ریزی هستیم تا از واحدهای تولیدی حمایت‌های لازم صورت گیرد تا تولید نگرانی در این خصوص نداشته باشد.
وی در واکنش به این سؤال که در حال حاضر قیمت مرغ در شهر تهران بین 6 هزار تا 6300 تومان است، گفت: قیمت 6300 تومان برای مصرف کنندگان قیمت متعادل است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار