امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48630
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 116
حسن ساعی‌دهقان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اعلام نتایج ...

حسن ساعی‌دهقان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اعلام نتایج نهایی المپیادهای علمی کشور، اظهار داشت: در مجموع 291 دانش‌آموز در دوره تابستانی المپیادهای علمی کشور حاضر بودند.

وی افزود: نتایج نهایی المپیادهای علمی دانش‌آموزان کشور تا پایان روز سه‌شنبه مشخص و در روز چهارشنبه 27 شهریورماه، نتایج نهایی توسط کمیته‌های علمی مشخص و اعلام خواهد شد.

ساعی‌دهقان با بیان اینکه تاکنون فقط نتایج 2 گروه المپیادی مشخص شده است، خاطرنشان کرد: نتایج گروه «ادبیات و علوم انسانی» و «فیزیک» مشخص شده است و مابقی گروه‌ها در روزهای آینده مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام 291 شرکت کننده در دوره تابستانی المپیاد علمی دانش‌آموزان کشور موفق به کسب مدال خواهند شد، گفت: به میزان دو برابر تیم اعزامی به المپیادهای جهانی در گروه‌های مختلف مدال طلا و مابقی شرکت کنندگان نیز به میزان امتیاز، مدال‌های نقره و برنز را کسب خواهند کرد.

معاون باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش‌آموزانی که موفق به کسب مدال طلا می‌شوند، دارای مقام نخست و دیگر نفرات به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به انتخاب نفرات طلایی گروه‌های مختلف المپیادی، تصریح کرد: در گروه «فیزیک» 10 نفر مدال طلا دریافت و در گروه «ادبیات و علوم انسانی» 12 نفر مدال طلا دریافت می‌کنند که اگر دانش‌آموزان رشته‌های تجربی و ریاضی در بین آنها باشند، این گروه 18 نفر مدال طلا خواهد داشت.

ساعی‌دهقان افزود: در گروه «نجوم و اختر فیزیک» 10 نفر مدال طلا، در گروه «شیمی» 8 نفر مدال طلا، در گروه «کامپیوتر» 8 نفر مدال طلا، در گروه «زیست شناسی» 8 نفر مدال طلا و در گروه «ریاضی» 12 نفر مدال طلا کسب خواهند کرد.

وی ادامه داد: رقابت المپیادهای علمی جهان از اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد و در نهایت از میان نفرات طلایی المپیادهای علمی کشور، نیمی از آنها به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها